Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
46 54
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtry

.

Leżaczki do kąpieli

Narodziny dziecka to ważny moment w życiu każdego człowieka. Dlatego zupełnie zrozumiałe jest, że każdy młody rodzic będzie starał się stworzyć jak najlepsze warunki dla swojej pociechy. Szczególnie podczas codziennej pielęgnacji. Niekiedy bywa tak, że maluszek odczuwa dyskomfort w kontakcie z chłodnym tworzywem, z którego została wykonana wanienka. Dodatkowo śliskie dno może sprawić, że utrzymanie równowagi może okazać się trudne. W takich sytuacjach warto sięgnąć po leżaczek do kąpieli – to praktyczne i bezpieczne rozwiązanie dla każdego. Taka wkładka do wanienki dla niemowląt ma anatomiczny kształt, jest łatwa w użytkowaniu i sprawia, że codzienna higiena staje się o wiele bardziej bezpieczna i przyjemna. Sprawdź leżaczki kąpielowe i ich ceny w sklepie internetowym Bamboli!

Wysyłka w 24h! - w magazynie 1 produkt
Wysyłka w 24h! - w magazynie 1 produkt

W czym pomoże leżaczek do kąpieli?

Pojawienie się nowego członka rodziny jest ogromnym wydarzeniem dla pozostałych domowników. Młodzi rodzice chcą zapewnić swojemu dziecku optymalne warunki do rozwoju – urządzają pokoik, kupują odpowiednie łóżeczko, wózek czy inne akcesoria. Bardzo ważnym momentem w ciągu całego dnia jest wieczorna kąpiel maluszka. Podczas tej czynności nie tylko dbamy o zachowanie odpowiedniej higieny. To idealny moment na umocnienie więzi z dzieckiem i obserwacji jego zachowań i radości podczas zabawy w wodzie. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić mu maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Gdy już wybierzemy odpowiednią wanienkę, warto zaopatrzyć się także w praktyczny leżaczek do wanienki. Sprawi on, że podczas mycia maluszek pozostanie na swoim miejscu bez obawy o wyślizgnięcie się. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich rodziców, ponieważ to praktyczne akcesorium można dopasować do każdego rodzaju wanienki. Dodatkowo większość leżaczków do kąpieli jest wykonana z materiałów odpornych na pleśń, posiadają anatomiczny kształt, który dopasowuje się do ciała maluszka, nie ograniczają jego ruchów, a przede wszystkim są wygodne i bardzo łatwe w użytkowaniu. Nie ulega wątpliwości, że z wkładką do wanny dla dziecka każda codzienna kąpiel będzie o wiele przyjemniejsza i wygodniejsza.

Czy warto zdecydować się na leżaczek do kąpieli dla niemowląt?

Noworodek wymaga regularnych kąpieli, co jednak dla młodych rodziców może być nieco stresujące. Nowe sytuacje zawsze wzbudzają pewien niepokój, a maluszek wydaje się być niezwykle delikatny. Nawet przeczytanie poradnika o tym, w jaki sposób prawidłowo kąpać noworodka, nie zniweluje do końca stresu. Teoria to jedno, ale trzeba przejść przecież do praktyki. Warto ułatwić sobie zadanie i dodać więcej pewności za pomocą przydatnego akcesorium. Wkładka do wanienki dla niemowląt sprawdza się idealnie przez pierwsze tygodnie życia maluszka. Pozwala na ułożenie dziecka w bezpiecznej i wygodnej pozycji. Główka będzie spoczywać w najwyższym punkcie, a nogi znajdą się w wannie. Leżaczek do kąpieli został zaprojektowany w taki sposób, aby uginał się pod ciężarem dziecka, ale zapobiec zjeżdżaniu ciała do wanienki. Ma on stelaż, który pasuje do wszystkich wanienek, niezależnie od ich wymiarów. Metalowa konstrukcja jest obciągnięta miękkim materiałem, który można z łatwością zdjąć i wyprać, po czym wysuszyć. Ergonomiczny kształt wkładki dla noworodka sprawia, że idealnie dopasowuje się do dziecka, zapewniając swobodę ruchu i wygodę. Zapobiega to ślizganiu się dziecka w wannie oraz ułatwia rodzicowi pielęgnację maluszka.

Odpowiednia wkładka do wanienki dla dziecka

Przy wyborze wkładki do wanienki należy mieć na uwadze, z jakiego została ona wykonana materiału. Można wybrać wyprofilowaną formę z tworzywa sztucznego lub produkt bawełniany frotte. Plastikowa wkładka dla noworodka jest sztywniejsza i bardziej stabilna ze względu na obecność przyssawek na nóżkach. Zapewnia to większą ochronę przed przesuwaniem się akcesoriów w wanience. Na korzyść plastikowego leżaczka przemawia również mniejsze ryzyko zsunięcia się z niego dziecka. Z kolei bawełniany wkład do wanienki dla dziecka cechuje się większą elastycznością. Można go z łatwością dopasować do malutkiego ciała dziecka, co przekłada się na większą wygodę. Oczywiście w obu przypadkach można liczyć na duże ułatwienie dla rodzica. Będzie czuł się bardziej pewny siebie, jeśli w wanience znajdzie się wkładka dla noworodka. Przez pierwsze tygodnie jest ona niezwykła pomocna.

Istotne jest to, aby leżaczek do wanienki został odpowiednio dopasowany do wielkości dziecka. Maluszek musi znajdować się w całości na wkładce podczas mycia, W przeciwnym razie nie spełni ona należycie swojego zadania. Lepiej jeśli będzie nawet trochę za duża niż za mała, bo drugim przypadku zwiększa się ryzyko wypadnięcia dziecka, ześlizgnięcie się z leżaczka. Istotna jest także warstwa antypoślizgowa, co zapobiegnie ślizganiu się ciała. Obecność przyssawek to jedno, ale najważniejsze będzie dobre trzymanie się powierzchni. Kolejną kwestią jest jakość wykonania akcesorium. Zaleca się wybrać wkładkę do wanienki dla niemowląt, która posiada odpowiednie atesty bezpieczeństwa użytkowania, spełniającą normy jakościowe. Leżaczek do kąpieli musi być wolny od szkodliwych substancji, nie może on mieć żadnych ostrych elementów, które mogłyby wyrządzić maluchowi krzywdę. Warto również przeczytać o opiniach poszczególnych wkładek do wanny dla dziecka, co ułatwi podjęcie trafnej decyzji zakupowej. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie akcesorium renomowanego producenta, co stanowi gwarancję bezpiecznego użytkowania i wysokiej jakości wykonania.