Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
94 95
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtry

.

Koniki na biegunach

Bujanie i kołysanie to czynności, które uspokajają i bawią dzieci w każdym wieku. Nic więc dziwnego, że wśród klasycznych zabawek dla dzieci jedną z najpopularniejszych wciąż pozostaje drewniany konik na biegunach. Prosta konstrukcja i zasada działania wymuszają naukę balansowania ciałem i przenoszenia ciężaru, a także utrzymywanie równowagi. Jeśli chodzi o konik na biegunach dla malucha, pomocne będzie specjalne podparcie. Takie zabezpieczenie nie pozwoli maluchowi spaść, a gdy pociecha podrośnie, ochronne oparcie można zdjąć. Konik na biegunach to zabawka odpowiednia dla dzieci już od początku drugiego roku życia. Potrafią one wówczas samodzielnie siedzieć i trzymać się za uchwyty. Zobacz kultowe zabawki koniki na biegunach w asortymencie naszego sklepu!

Czy warto kupić dziecku konika na biegunach?

Rynek zabawek dla dzieci jest rozległy i różnorodny, a ilość i dostępność gadżetów sprawia, że coraz trudniej jest wskazać jedną ulubioną rzecz. Co więc sprawia, że koń na biegunach jest wciąż uwielbiany przez najmłodszych? To klasyczna, ponadczasowa zabawka, która od wielu pokoleń daje mnóstwo radości i uśmiechu. W ofercie naszego sklepu znajdują się zarówno tradycyjne modele, takie jak drewniane koniki na biegunach, jak i inne wyposażone w dodatkowe funkcje interaktywne koniki na biegunach. Mają one np. możliwość ruszania ogonem czy paszczą. U nas można znaleźć modele zarówno dla maluszków, jak i starszaków. Dla dzieci, które jeszcze niepewnie czują się w standardowej wersji, polecamy koń na biegunach z oparciem. Może okazać się świetnym rozwiązaniem. Gdy będą już starsze, rodzice mogą zdjąć zabezpieczenie, a maluch będzie mógł dalej bawić się ze swoim bujanym przyjacielem.

Rodzaje zabawek na biegunach – drewniany czy pluszowy koń na biegunach?

Współcześnie dostępne koniki tworzone są z różnych materiałów. Poza modelami z drewna producenci proponują także wersje plastikowe czy pluszowe. Bujany konik najczęściej kojarzony jest jednak z wykonaniem z drewna. Drewniany koń na biegunach cechuje się prostym ponadczasowym wzornictwem. Nawiązuje do tradycyjnego wzoru zabawki sprzed wielu lat, w kolorystyce naturalnego drewna. Konik na biegunach drewniany w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością z uwagi na powrót do naturalnych materiałów i modę na ekologiczność. Ponadto to surowiec, który zapewnia wytrzymałość, a tym samym bezpieczeństwo dziecka. Solidna konstrukcja koni na biegunach z naszego sklepu sprawia, że jedna zabawka posłuży przez wiele lat. Ponadto dzięki ciekawemu wzornictwu, stanowiącemu połączenie tradycji z nowoczesnością, taki typ konika nie wyjdzie z mody.

Z uwagi na dosyć surowy charakter drewna koniki stworzono również w innej wersji. Pluszowy konik na biegunach dla dzieci jest niezwykle miękki i kolorowy, dlatego bez wątpienia spodoba się maluchom. Duży koń na biegunach często do złudzenia przypomina żywe zwierzę! Występuje w wielu wariantach. Zabawki na biegunach z pluszu mogą przyjmować kształty różnych zwierząt. Dostępne są oczywiście konie, ale też łoś czy jednorożec. Tym, czym konik bujany przyciągnie uwagę dzieci, są dodatkowe akcesoria i funkcje. Zabawki mogą posiadać siodło ze strzemionami, drewniane uchwyty, piękne długie grzywy, misia w zestawie, a także są w stanie ruszać ogonem czy wydawać odgłosy. 

Zalety koni na biegunach dla dzieci

Akcesoria dla dzieci warto wybierać z myślą o korzyściach płynących z ich użytkowania. Jakie zalety ma konik na biegunach? To zabawka wpływa pozytywnie na rozwój Twojego dziecka. Uczy płynnego wchodzenia i schodzenia, pomaga w rozwoju poczucia równowagi i świadomości ciężaru własnego ciała. Koniki bujane dla dzieci przedstawiają im też pierwsze zależności przyczynowo-skutkowe: nie trzymasz się podczas bujania – więc spadniesz. Czynność ta wymaga też aktywizacji mięśni całego ciała. Koniki na biegunach dla dzieci pobudzają też zmysły. Dzięki szerokiemu oddziaływaniu sensorycznemu maluch jest zaangażowany w zabawę. Dodatkowo bujanie uspokaja i poprawia koordynację ruchową. Pokazuje też, że aktywność fizyczna to czysta przyjemność. Co więcej, badania wskazują, że tego typu stymulacja korzystnie wpływa na układ przedsionkowy, sprawiając, że dzieci są spokojniejsze i mniej płaczą. Bujanie na koniu na biegunach może im również przywodzić na myśl ruchy w łonie matki, czyli kołysanie w wodach płodowych. Nie można zapomnieć o jednym, najważniejszym dla maluchów aspekcie, czyli doskonałej zabawie i radości z jego użytkowania.

Dobór zwierząt na biegunach do wieku malucha

Koniki są odpowiednie zarówno dla bardzo małych dzieci, od początku drugiego roku życia, jak i tych starszych. Zabawkę należy dobrać pod kątem wieku i wzrostu dziecka. Koń na biegunach dla rocznego dziecka będzie nieco inny niż dla starszego dziecka. Dla tych najmłodszych polecane są koniki bujane z fotelikiem. To najbezpieczniejszy wybór z dodatkowymi pasami i siedziskiem w kształcie małej kanapy. Podobną opcją jest konik na biegunach z oparciem. Stanowi ono dodatkową ochronę przed zsunięciem się w tył lub na boki. Z czasem, gdy malec podrośnie, będzie można je zdjąć. Dla starszaków sprawdzi się większa zabawka – konik na biegunach, na którego siada się okrakiem. Oprócz tego każdy model różni się wymiarami, dlatego warto zadbać o to, aby był on dopasowany wielkością do wzrostu pociechy.

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie konika na biegunach?

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas wyboru bujanego konika? Dobrze jest się upewnić, że posiada on dodatkową stabilizację, taką jak gumowe elementy pod płozami. Dzięki nim koń na biegunach dla dzieci nie będzie się ślizgać. Jego ewentualne przewrócenie na bok też będzie znacznie trudniejsze. Koniki dla dzieci muszą być też dopasowane do wielkości pociechy i aktualnego etapu rozwoju. Najlepiej zmierzyć wzrost i wagę malucha, aby nie przekraczała maksymalnego obciążenia. Warto również sprawdzić charakterystykę produktu – koniki wyróżnia mnogość funkcji. Co oferują w swoim wyposażeniu? Znaleźć można takie komponenty, jak interaktywne uszy, rozkładane kółka, płozy z podnóżkami, chustkę czy misia. Istotna jest również kwestia upodobań dziecka. Koniki na biegunach dla dziewczynek najczęściej występują w kolorystyce różu, fioletu i beżu. Często posiadają też długie grzywy do czesania. Dla małych chłopców dedykowane są odcienie brązu, szarości czy czerni. 

Czy koniki na biegunach dla dzieci są bezpieczne?

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety oraz solidną, stabilną konstrukcję, śmiało można stwierdzić, że konik na biegunach dla dzieci jest jedną z tych zabawek, które każdy maluch powinien mieć. Zaprezentowane w tej kategorii produkty z pewnością będą wspaniałą zabawką dla każdego malucha, dostarczając mu wiele radości i uśmiechu. Co najważniejsze, są bezpieczne w użytkowaniu dzięki wielu akcesoriom ochronnym – regulowanym pasom, uchwytom czy podnóżkom na płozach. Niektóre z zabawek mają ochronne barierki zabezpieczające dzieci przed spadnięciem z konika. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa. Mięciutki materiał zapewnia też komfort dziecku. Potwierdzeniem wysokiej jakości konika na biegunach dla dziewczynki i chłopca jest deklaracja zgodności CE. Nadanie tego znaku reguluje unijna dyrektywa 2009/48/WEi jest poprzedzone badaniami dotyczącymi bezpieczeństwa mechanicznego, chemicznego oraz w zakresie palności. Dodatkowo odpowiednio rozstawione płozy sprawią, że bujanie będzie płynne i uspokajające.