Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
10 183
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Kategorie
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Filtry

.

Gry dla dzieci

Zajęcie dziecka na dłuższą chwilę wymaga naprawdę pomysłowości. Nie ma co ukrywać, że nasze pociechy, bardzo często szybko tracą zainteresowanie tym co robią. Znalezienie zajęcia na dłużej niż pięć minut, jest wyzwaniem. Pomóc w tym mogą różnego rodzaju gry dla dzieci — nie mówimy tu o grach komputerowych, bo to nie jest dobre rozwiązanie. Chodzi o planszówki, które są cały czas w modzie i pozwalają dziecku się rozwijać. Dzieciństwo wiąże się swoimi prawami, dzieci mają prawo do zabawy i nie można im tego odbierać. Jeszcze przyjdzie czas, że będą musiały być odpowiedzialne i dbać o własną rodzinę, ale póki są dziećmi — niech się bawią. Oczywiste jest, że nie można pozwalać pociechom na wszystko, bo nie wszystko jest dobre, warto mieć pod kontrolą jak spędzają wolny czas i w jaki sposób się bawią. Najlepszym rozwiązaniem może być zaproponowanie zabawy lub gry dla dzieci, dzięki którym będą mogły się uczyć. W końcu przy zabawie przyswajają najwięcej wiedzy.

Gry edukacyjne z całą pewnością są jednym z najlepszych rozwiązań dla dzieci w każdym wieku. Dzięki nim rozwijają wiele umiejętności, na przykład logiczne myślenie, uczą się jak rozwiązać problemy. Jeśli szybko pojmą takie umiejętności będzie im o wiele łatwiej w przyszłości. Gry dla dzieci planszowe są idealne dla każdego. Można grać w gry komputerowe lub na telefonie, jednak urządzenia elektryczne mają to do siebie, że się rozładowują, więc brak prądu może okazać się bardzo odczuwalny. Gry planszowe lub karciane będą mogły być używane zawsze — można je zabrać ze sobą do znajomych czy na wycieczkę. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na wiek naszego dziecka i to, co go najbardziej interesuje. Gry dla chłopców i dla dziewczynek też mogą się różnić, więc należy się dobrze zastanowić, jaka będzie najbardziej odpowiednia. Z całą pewnością jednak trzeba przyznać, że takie gry są najlepszym rozwiązaniem dla naszych dzieci.

Nauka poprzez zabawę z grami dla najmłodszych

Rodzice chcący zapewnić dziecku świetną rozrywkę powinni zainteresować się grami logicznymi oraz grami planszowymi i karcianymi dla dzieci. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nauka poprzez zabawę sprawdza się idealnie. Wspaniałą opcją są gry dla dzieci, które mogą być planszowe, karciane itd. Wybór jest ogromny, wystarczy przejrzeć asortyment sklepu, aby się o tym przekonać. Na opakowaniu zawsze znajdują się informacje dotyczące optymalnego wieku. Można kupić gry dla siedmiolatków lub starszych dzieci, o różnej tematyce. Nie brakuje pozycji uniwersalnych, dla całej rodziny. Będzie to świetny sposób na zacieśnianie więzi poprzez spędzanie wspólnie czasu.

Dlaczego warto wybrać gry dla dzieci logiczne? 

Gry dla dzieci logiczne to świetny sposób na odłożenie telefonu i oderwanie wzroku od telewizora czy komputera. Już nawet małe dzieci zbyt mocno zagłębiają się w wirtualnym świecie, gdzie pełno jest darmowych gier dla dzieci online. Z pomocą przychodzą więc tradycyjne formy spędzania czasu. Urządzenia elektryczne potrzebują stałego zasilania do działania, a w gry dla dzieci logiczne można grać bez dostępu do prądu. Stwarzają one także okazję do rozmowy i pozwalają lepiej się poznać. W dobie Internetu i darmowych gier online dla dzieci zaczyna tego bardzo brakować, a ma to szczególne znaczenie w przypadku najmłodszych. Wspólne granie w gry planszowe lub karciane wpływa niezwykle korzystnie na relacje międzyludzkie. Służy zacieśnianiu więzi nie tylko z rodziną, ale również z przyjaciółmi. 

Warto zadbać o to, aby odciągnąć dziecko od technologii i nawet najlepszych gier online, by jak najlepiej wykorzystało ono cenny okres dzieciństwa. Gry dla dzieci logiczne to świetny trening dla mózgu. Można zaobserwować poprawę w nauce, lepsze wyniki w szkole. Planszówki i gry karciane stymulują obie półkule mózgu, wymagając zaangażowania umysłowego. Warto też wiedzieć, że działają one terapeutycznie, pozwalają się zrelaksować i uspokoić. Wiele dzieci jest w dzisiejszych czasach pobudzonych, szczególnie jeśli spędzają dużo czasu przed ekranem komputera i telewizora. Należy pokazać dziecku, że gry dla siedmiolatków są tak samo pasjonujące jak gry online. Można liczyć na ogromną satysfakcję z gry i jednocześnie cieszyć się towarzystwem lubianych osób.

Co przemawia za sięganiem po planszowe i logiczne gry dla dzieci?

W przypadku gier dla dzieci logicznych każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Można liczyć na bogaty i zróżnicowany asortyment. Samo granie dostarcza mnóstwa powodów do śmiechu, co oczywiście wzmaga wytwarzanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Gry dla najmłodszych logiczne to rewelacyjne rozwiązanie, jeśli rodzicowi zależy na wspieraniu ich prawidłowego rozwoju. Niepozorne planszówki i gry karciane formują pamięć, rozwijają umiejętności poznawcze. Zmniejsza się również ryzyko rozwoju chorób psychicznych, co ma szczególne znaczenie w przyszłości. Tradycyjne gry dla dzieci działają antydepresyjnie i antystresowo. Wzmagają koncentrację, pozwalają oderwać się od problemów dnia codziennego i nieco ochłonąć. Warto po nie sięgać ze względu na rozwijanie umiejętności logicznych i rozumowania. Zwykłe gry dla dzieci uczą myślenia krytycznego i przestrzennego. Zwiększają umiejętności zarówno werbalne, jak i komunikacyjne. Dziecku łatwiej się skupić, co ma kluczowe znaczenie w późniejszych latach życia, gdy przyjdzie czas na naukę w szkole. Na korzyść gier logicznych dla dzieci przemawia również ich dostępność i atrakcyjna cena. Gry logiczne są ciekawe i mają dużą wartość edukacyjną.

Jakie gry dla siedmiolatków, młodszych i starszych dzieci?

Do wyboru są rozmaite gry dla maluchów oraz starszych dzieci. Wspaniale sprawdzają się planszówki i układanki. Dostępne są wersje zarówno jednoosobowej, jak i typu multiplayer. Świetnie sprawdzą się także zgadywanki, quizy, memory. Będą to odpowiednie gry dla siedmiolatków i starszych dzieci. W takim wieku maluchy oczekują już pewnego poziomu trudności. Gra ma być przecież dla niego wyzwaniem. Jeśli będzie zbyt łatwa, to szybko się znudzi. Wspaniale sprawdzają się także popularne klasyki typu warcaby i szachy. Będzie one odpowiednie już dla dziewięciolatka. W przypadku małych dzieci można postawić na fajne i bezpieczne sortery, czyli drewniane klocki z układankami. Świetnie rozwijają motorykę małą. Przy wyborze gry logicznej dla dziecka warto mieć na uwadze tematykę. Najlepiej, aby była ona związana z zainteresowaniami dziecka. Istotny jest stopień skomplikowania, dlatego trzeba czytać opisy. Na opakowaniu zawsze znajduje się zalecany przedział wiekowy, co ułatwia znalezienie odpowiedniej gry. Oczywiście wiek dziecka to jedno, ale zdecydowanie ważniejsze będą jego indywidualne możliwości. Każde dziecko rozwija się przecież w swoim tempie.

Sporą popularnością cieszą się scrabble, czyli planszówka dla nieco starszych dzieci. Zadaniem graczy jest tworzenie słów z wylosowanych liter. Będzie to odpowiednia gra dla siedmiolatków. Wzbogaci ich słownictwo oraz poprawi pisownię. Świetną opcją jest także chwiejna wieża w postaci jengi. Będzie to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Rozwija zmysł taktyczny, wyobraźnię przestrzenną i zręczność. Ciekawym rozwiązaniem jest również gra planszowa Taboo, która idealnie sprawdza się w większym gronie. Trzeba opowiedzieć wylosowane hasło w taki sposób, aby nie używać zabronionych słów. Każdy doskonale zna również grę Chińczyk, która cieszy się ogromną popularnością od lat. Zasady są banalnie proste, więc nawet małe dzieci sobie poradzą. Nie można też zapomnieć o grach karcianych, które zapewniają świetną zabawę i uczą.