Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
17 18
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtry

.

Myjki i gąbki dla dzieci

Dobre myjki i gąbki do kąpieli dla małego dziecka muszą być bardzo miękkie i delikatne, aby nie podrażniały skóry. Właśnie takie produkty można znaleźć w ofercie naszego sklepu. Kolorowa gąbka do kąpieli dla niemowląt będzie zwracać uwagę dziecka, podobnie jak jej zabawny kształt. Polecanym produktem przydatnym w czasie kąpieli, jest też gąbka do wanienki, która zapewnia malcowi stabilne podparcie. Delikatna gabka do kapieli dla niemowlaka jest niezbędnym artykułem wyposażenia łazienki wszystkich świeżo upieczonych rodziców. Gąbki do kąpieli dla niemowląt powinny również być wykonane z naturalnych materiałów, bawełny ekologicznej czy silikonu. Ważne, aby wybrać taki produkt, który spełni oczekiwania rodziców podczas codziennych kąpieli niemowlaka.

Gąbka do mycia i myjka dla noworodka – niezbędne akcesoria kąpielowe 

Kąpiel malutkiego dziecka, zwłaszcza ta pierwsza, jest dla rodziców bardzo stresująca. Podczas kąpieli niezbędna jest gąbka do mycia. Najlepsza będzie ta dedykowana dla najmłodszych, gdyż będzie odpowiednio miękka i pozwoli uniknąć przypadkowego zadrapania skóry maluszka, co może się zdarzyć podczas mycia gołą ręką. Gąbka do kąpieli dla niemowląt w naszym sklepie jest dostępna w bardzo szerokiej gamie wzorów i kolorów, aby każdy rodzic mógł znaleźć coś, co mu się spodoba. Różnokolorowe akcesoria sprawią, że dziecko w czasie kąpieli będzie miało się na czym skupić, więc mycie malca będzie przebiegało spokojniej. Należy pamiętać, że gąbka do kąpieli powinna zostać dokładnie osuszona po każdym użyciu.

Dlaczego kąpiel dziecka jest ważna?

Sprowadzanie kąpieli do czynności mającej na celu wyłącznie utrzymanie należytej higieny ciała jest poważnym błędem. Wieczorna kąpiel przeprowadzona w odpowiednich warunkach i przy użyciu dedykowanych niemowlętom kosmetyków i akcesoriów kąpielowych to wspaniała zabawa i okazja do budowania więzi między dzieckiem i opiekunami, a także sposób na wielozmysłową stymulację wspomagającą rozwój malucha. 

Aby każda kąpiel skutecznie przyczyniała się do wzmocnienia psychofizycznej konstrukcji dziecka niezbędne jest poznanie zasad kąpania. Ważny jest także zakup odpowiednich akcesoriów, z gąbkami do kąpieli niemowlaka i myjkami na czele. Czas kąpieli powinien być najważniejszym momentem dnia. To okazja do bliskiego kontaktu dziecka z rodzicami, a także znaczący moment dla umacniania związku między rodzicami. Kąpiel powinna być rytuałem, na który czekają wszyscy. Powtarzalność warunków i kolejność wykonywanych czynności budują u dziecka poczucie bezpieczeństwa. Bez pośpiechu, w radosnej atmosferze rodzice i maluch mogą spędzić wspólnie czas, który przynosi wiele korzyści.

Używane podczas kąpieli gąbka do mycia i myjka dla noworodków ułatwiają usuwanie brudu, delikatnie masują oraz wspomagają stymulację sensoryczną. Podczas pobudzania ośrodków reagujących na bodźce zewnętrzne dziecko poznaje swoje ciało i uczy się reakcji na dotyk. Wszystkie wykonywane czynności powinny sprawiać mu przyjemność, dlatego warto do kąpieli używać gąbek i myjek dla niemowląt dobrej jakości. Dzięki temu każda następna kąpiel będzie czasem wyczekiwanym, kojarzącym się z zabawą, ciepłem, miłością.

Myjki i gąbki — akcesoria do kąpieli dzieci

Stworzenie odpowiednich warunków przebiegu kąpieli to obowiązkowa część rytuału. Nieodzownym elementem towarzyszącym kąpieli są wysokiej jakości, atestowane akcesoria kąpielowe. Szczególnie ważne są te przedmioty, które mają najbliższy kontakt z delikatną skórą dziecka. Myjki i gąbki do kąpieli dla dzieci powinny być miękkie, ale jednocześnie skuteczne przy usuwaniu zanieczyszczeń.

Warto także zwrócić uwagę na rodzaj surowca. Gąbki do mycia, gąbki do wanienki oraz myjki dla noworodków powinny być produkowane z łatwych do utrzymania w czystości materiałów niesprzyjających rozwojowi patogenów. 

Jaka gąbka do kąpieli noworodka jest najlepsza?

  • Gąbka powinna być miła w dotyku, miękka, niedrażniąca powłok skórnych. Ważne jest także, aby swoim kształtem umożliwiała dotarcie do trudnodostępnych zagłębień między fałdkami skóry malucha. Najczęściej używa się gąbek dla dzieci, wykonanych z nietoksycznych tworzyw sztucznych oraz gąbek naturalnych.
  • Dobierając gąbkę do mycia dla dziecka zwróćmy uwagę na kolorystykę, kształt i wielkość. Gąbka w kształcie misia, kaczuszki, rybki czy innego zwierzątka dla dziecka będzie zabawką, więc wybierajmy akcesoria kolorowe i w rozmiarze umożliwiającym dziecku trzymanie gąbki w rączce.
  • Podczas zakupu gąbki kąpielowej sprawdźmy, czy produkt posiada stosowne atesty bezpieczeństwa oraz czy jest wykonany z bezpiecznych materiałów.

Myjka dla noworodka – czy jest lepsza od gąbki?

Używane podczas kąpieli dzieci myjki to kolejny segment akcesoriów kąpielowych, które są obowiązkowym elementem wyprawki niemowląt.

Myjka dla dziecka najczęściej ma formę szerokiej rękawicy, którą dorosły zakłada na rękę. Myjką może być także mały ręczniczek czy ściereczka z miękkiej tkaniny.

Myjki dla noworodków produkuje się głównie z bawełny. W naszej ofercie są także rękawice myjące wykonane z pianki oraz niezwykle chłonne i przyjemne w dotyku myjki z włókien bambusowych.  Myjki, podobnie jak gąbki, wykonywane są z surowców dopuszczonych do użytku przez PZH. Pielęgnacja skóry z kolorową myjką jest na pewno ciekawą alternatywą dla klasycznych gąbek do mycia i warto dać im szansę.

Jak utrzymać gąbki i myjki dla dzieci w czystości?

Akcesoria kąpielowe poprzez kontakt z wodą są potencjalnym środowiskiem do szybkiego rozwoju drobnoustrojów. Bakterie, wirusy, grzyby do rozwoju potrzebują wilgoci, a taka kumuluje się w gąbkach i myjkach.

Myjki kąpielowe i gąbki dziecięce należy starannie płukać po każdej kąpieli, a następnie pozostawiać w miejscu umożliwiającym dokładne osuszenie. Raz na dwa tygodnie zaleca się wymoczenie akcesoriów kąpielowych w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej, a następnie ich wypłukanie i wysuszenie.