Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
6 10
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Rozmiar smoczka
więcej... mniej
Filtry

.

Smoczki i klipsy do smoczków

W tej kategorii dostępne są smoczki dla dzieci, wykonane wyłącznie z najwyższej jakości komponentów, co potwierdzają przyznane im certyfikaty i atesty. Szeroki asortyment naszego sklepu obejmuje nie tylko standardowe smoczki, ale również smoczki ortodontyczne, znacznie zmniejszające ryzyko powstawania wad zgryzu u dzieci, oraz lekkie mini smoczki dla niemowląt. Warto również wyposażyć się w drewniane klipsy do smoczka, aby zminimalizować ryzyko jego zgubienia lub zabrudzenia. To wszystko, oraz wiele więcej, znajdziecie właśnie w tym miejscu.

Smoczek dla noworodka bywa tematem dość kontrowersyjnym. Wiele osób kwestionuje konieczność podawania go dziecku. Niejednokrotnie bywa również tak, że maluch zupełnie nie jest zainteresowany tym produktem. Jak zatem podejść do tego tematu, zachowując zdrowy rozsądek? Przede wszystkim należy pamiętać, że smoczek dla dzieci winien być podawany tylko w momentach, w których maluch naprawdę go potrzebuje, a nie permanentnie, w każdej sytuacji. Przed pierwszym podaniem smoczek powinno się wyparzyć zgodnie z zaleceniem danego producenta. Co ważne, później niekoniecznie należy go zalewać wrzątkiem kilka razy dziennie – do oczyszczenia wystarczy zwykłe opłukanie pod bieżącą wodą. Z jakiego tworzywa powinien być? To nie ma aż takiego wielkiego znaczenia. Zarówno smoczek kauczukowy, silikonowy, jak i lateksowy dobrze spełnią powierzone im funkcje, choć ich właściwości nieco się różnią. Należy jednak pamiętać, że niekiedy lateks potrafi uczulać – wówczas należy zdecydować się na inne tworzywo. W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o specjalnych wersjach tego produktu. Smoczek dynamiczny ma za zadanie imitować brodawkę sutkową. Podczas ssania kurczy się i rozciąga, a na swojej powierzchni posiada rozbudowany system wewnętrznych wypustek. Smoczek ortodontyczny, nazywany również smoczkiem anatomicznym, zapobiega ewentualnym wadom zgryzu, które mogą powstać podczas intensywnego ssania i wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej. Decydując się na odpowiedni smoczek, warto przy okazji wyposażyć się w klips do smoczka. Elegancko wykonany klips do zawieszki do smoczka zapobiegnie jego zagubieniu lub zabrudzeniu po upadku na podłogę. Wszystkie opisywane produkty znajdziecie w naszym sklepie w bardzo atrakcyjnych cenach!