Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
433 434
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtry

.

Leżaczki bujaczki

W tej kategorii znajdą Państwo bardzo popularne i doceniane zarówno przez dzieci, jak i rodziców leżaczki bujaczki. Bujak dla dziecka to rzecz, która bardzo wielu rodzicom ułatwia codzienne przebywanie z niemowlakiem. Nasz sklep stawia na jakość i bezpieczeństwo, dlatego produkty, jakie możecie zakupić na naszej stronie, wykonane są z najlepszej jakości materiałów i posiadają atesty bezpieczeństwa. Współpracujemy tylko z markami, które są znane i mają zaufanie wśród rodziców. Leżaczek dla niemowlaka idealnie sprawdzi się w każdym domu, w którym jest maluszek. Posiadamy bardzo szeroki asortyment, więc jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo u nas idealny leżaczek bujaczek dla dziecka.

Opieka nad dzieckiem, szczególnie w pierwszych miesiącach życia wymaga od rodziców poświęcenia bardzo dużej ilości czasu, energii oraz cierpliwości. Nasz sklep posiada asortyment skierowany zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Chcemy pomóc Państwu w codziennej opiece nad dzieckiem, dlatego znajdziecie u nas produkty, które są praktyczne i staną się nieocenioną pomocą. Z pewnością takie właśnie są leżaczki bujaczki lub bujaki elektryczne. Leżaczki dla dzieci, dostępne w naszej ofercie, są wykonane z bezpiecznych materiałów i posiadają atesty, więc są w pełni bezpieczne dla każdego maluszka. Leżaczek dla dziecka lub bujak elektryczny to rozwiązania, które zostaną docenione przez każdego rodzica. Nie jest łatwo wykonywać codzienne obowiązki domowe z maluszkiem na rękach. Jednak zdajemy sobie doskonale sprawę, że rodzice chcą mieć dzieci cały czas na oku w ich pierwszych miesiącach życia. Dlatego leżak dla dziecka rozwiąże ten problem. Każdy z leżaków dla dziecka jest lekki i bez problemu można go przenieść do innego pomieszczenia. Dzięki zabezpieczeniom takim jak pasy czy solidne wykonanie – jest to produkt bezpieczny i bez obaw można położyć w nim dziecko. Oprócz zalet takich jak praktyczność i bezpieczeństwo warto dodać, że design każdego leżaczka dla dziecka, jaki znajdziecie na naszej stronie, jest wyjątkowy i niepowtarzalny. 

Czy bujanie jest dobre dla dzieci?

Leżaczek bujaczek to niezwykle przydatny gadżet, który można postrzegać jako połączenie wygodnego mebla z zabawką. Niemowlę w leżaczku może oglądać świat z nowej, szerszej perspektywy, a jego opiekunowie w czasie leżakowania dziecka mają możliwość zajęcia się innymi sprawami albo po prostu odpocząć. Bujak dla dziecka sprawia, że funkcjonowanie dorosłych staje się łatwiejsze, a dzieci mają wielką frajdę.

Bujanie to naturalny i bardzo skuteczny sposób na wspomaganie rozwoju psychomotorycznego dziecka. To pierwotne doznanie, którego człowiek doświadcza w łonie matki. Najbardziej stymulujące jest lekkie kołysanie na boki leżącego w bujaczku dziecka. Nie wolno bujać dzieci w pozycji pionowej. Nie należy także bujać mocno, gdyż można w ten sposób doprowadzić do powstania mikrouszkodzeń w obrębie mózgu. Ważne, aby bujanie odbywało się w sposób miarowy i delikatny. Niekiedy młodzi rodzice spotykają się z uwagami jakoby maleństwo "wymuszało" na nich płaczem konieczność bujania. To nieprawda. Kilkumiesięczne dziecko nie postrzega świata w sposób, w jaki postrzegają je dorośli czy nawet nieco starsze dzieci.

Bujanie delikatne i miarowe działa na dzieci uspokajająco, kojąco oraz usypiająco

Kołysanie w leżaczku dla dziecka pomaga budować i umacniać relacje z opiekunami. Dziecko ma cały czas w zasięgu wzroku rodzica, który od czasu do czasu wprawia leżaczek w ruch. Jednocześnie opiekun może w czasie leżakowania malucha zająć się innymi sprawami – przygotowywać obiad, prasować, czytać książkę. Wprawiając bujaczek leżaczek w ruch w sposób delikatny, miarowy i rytmiczny wspomagamy pracę układu przedsionkowego w mózgu. W ten sposób pobudza się ten układ do aktywności stymulującej prawidłowy rozwój sensoryczny, zmysł równowagi i właściwą koordynację ruchową. 

Bujanie także sposób na wykształcanie adekwatnej reakcji malucha na bodźce docierające z otoczenia. Wśród tych bodźców są obrazy i dźwięki, więc leżakowanie w bujaczku przyczynia się do rozwoju percepcji wzrokowej i słuchowej oraz wykształceniu mowy. Prawidłowe kołysanie dziecka przyspiesza rozwój ruchowy. Dzieci mają silniejszy układ mięśniowy, dobre poczucie własnego ciała oraz większą kontrolę nad nim. Szczególnie zaleca się bujanie dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym. Aspekty biologiczne są niezwykle ważne dla projektantów i producentów bujaków. Dobrej klasy urządzenia są w pełni bezpieczne i korzystnie wpływają na rozwój dzieci.

Konstrukcja leżaczków dla dzieci

Bujaczek leżaczek dla dziecka to przedmiot, który jest skrzyżowaniem wygodnego krzesełka, łóżeczka, kołyski oraz huśtawki. W ofercie można spotkać urządzenia łączące wszystkie funkcje i zalety tych przedmiotów. 

Konstrukcje leżaczków bujaczków dla dzieci umożliwiają regulację kąta nachylenia płaszczyzny leżaczka oraz dają możliwość przekształcania leżaczka w krzesełko.

Podstawowe elementy konstrukcji bujaczków leżaczków to:

 • Stelaż – podstawa konstrukcji; może być wykonany z metalu, drewna albo z tworzywa sztucznego; bujaczki dla dzieci mogą posiadać płozy;
 • Leżaczek – miejsce do leżenia; element wykonywany jest z tkanin miękkich i przyjaznych dziecku; jedno lub wielobarwne materiały na leżaczki są łatwe do utrzymania w czystości; leżaczki mocowane są do stelaży w sposób uniemożliwiający samoczynne rozłączenie się całości konstrukcji.

Obok elementów podstawowych bujaki dla dzieci posiadają:

 • Pasy do zapinania – niezwykle istotne wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo dziecku; wielopunktowe pasy bezpieczeństwa mogą dodatkowo posiadać ochraniacze krokowe;
 • Pałąk z zabawkami.

Warto także zwrócić uwagę na leżaczki z możliwością rozpięcia zadaszenia przeciwsłonecznego, a także takie, które pozwalają na użycie moskitiery zabezpieczającej dziecko przed ukąszeniami owadów.

Jakie funkcje posiada bujak dla dziecka?

Wielofunkcyjne leżaczki bujaczki są niczym dodatkowa para rąk do pracy. A że tej przy niemowlakach nie brakuje, bujaki stają się nieodzownymi gadżetami wspomagającymi dorosłych w sprawowaniu pieczy nad życiem, zdrowiem i rozwojem dzieci.

Bujaczek dla niemowlaka pełni kilka ważnych funkcji:

 1. Wypoczynek i relaks – dziecko leżakuje i uspokaja się podczas przyjemnego kołysania, obserwuje otoczenia i często zasypia pod wpływem miarowych ruchów leżaczka; dobrej jakości leżaczek bujaczek zastępuje łóżeczko oraz kołyskę;
 2. Obserwacja otoczenia – pozycja półleżąca to nowa perspektywa oglądania i poznawania świata; przed umieszczeniem w bujaku leżaku dziecko widziało świat z mocno ograniczającej pozycji leżącej – bujaczek otwiera przed nim nowe możliwości poznawcze; 
 3. Budowanie silnej więzi emocjonalnej z opiekunami – pozostawianie dziecka w samotności często wywołuje stres i płaczliwość niemowlaków, a dzięki leżaczkom opiekunowie nie muszą rozstawać się ze swoimi pociechami; leżaczki to konstrukcje lekkie, łatwe do przenoszenia, co daje możliwość swobodnej zmiany miejsca; leżaczek z dzieckiem można umieścić na stole kuchennym czy na wyspie, w salonie, w pokoju gospodarczym, na tarasie oraz w każdym innym miejscu, w którym akurat przebywają rodzice, dziadkowie czy niania;
 4. Plac zabawbujaczki leżaczki wyposażone są w zabawki, które dziecko może obserwować oraz dotykać; jeśli są to zabawki z pozytywką, to łagodne dźwięki muzyki relaksują, koją, usypiają.

Zalety leżaczków bujaczków dla niemowląt i dzieci

Bujaki dla dzieci to urządzenie posiadające wiele walorów wartych podkreślenia. Z punktu widzenia potrzeb dziecka najważniejsze jest to, że leżaczki bujaczki zapewniają:

 • Spokojny relaks, wypoczynek, sen;
 • Bezpieczeństwo;
 • Możliwość stymulowania rozwoju dzięki funkcji bujania;
 • Zabawę i poznawanie otoczenia.

Dla opiekunów dzieci najważniejszy jest zdrowy, prawidłowy rozwój dziecka – leżaki z funkcją bujania na pewno świetnie się do niego przyczyniają. Ponadto leżaczki bujaczki są:

 • Łatwe do przenoszenia i transportowania;
 • Niekłopotliwe w utrzymaniu w czystości i konserwacji;
 • Kompaktowe – składane, nie zajmują dużo miejsca, więc sprawdzają się nawet w bardzo małych mieszkaniach;
 • Niedrogie – bujaki dla dzieci to gadżety niezbyt kosztowne; dobrej jakości sprzęt można zakupić już za kilkaset złotych; niemowlęce bujaczki to zawsze trafiony pomysł na prezent na baby shower lub z okazji przyjścia dziecka na świat.

Od jakiego wieku można stosować bujak dla niemowlaka?

Leżaczków bujaczków dla dziecka można używać już od początku jego życia. Po nieprzespanych nocach i przy nawale pracy możliwość zapięcia w bezpiecznym leżaczku grymaszącego malucha jest wybawieniem dla przepracowanych i zmęczonych rodziców. Określenie górnej granicy czasowej wykorzystywania leżaków do bujania jest różne dla poszczególnych produktów. O przydatności sprzętu decyduje przede wszystkim waga dziecka – maksymalne obciążenie producent podaje w instrukcji obsługi urządzenia. Bardzo często jest to przedział od 3 do 12 kilogramów. Jeśli korzystamy z bujaka dla niemowlaka „rosnącego z dzieckiem”, który można przekształcić w krzesełko bądź zainstalować w foteliku stacjonarnym, to dziecko może bezpiecznie korzystać z bujaka dla niemowlaka nawet po wyjście z wieku niemowlęcego. 

Jeśli opiekunowie w opiece posiłkują się bujaczkami leżaczkami nieposiadającymi możliwości dostosowywania do zwiększonego wieku i przyrostu ciężaru, to leżakowanie w bujaku należy ograniczyć w czasie do momentu wykształcenia u niemowlęcia umiejętności samodzielnego przewracania się z pleców na brzuch. Zazwyczaj potrafią to zrobić dzieci w wieku 6-7 miesięcy. Obserwując rozwój dziecka łatwo zauważymy ten moment – gdy niemowlę bez trudu sięga paluszkami stóp do swoich ust to znak, że gotowe jest do przewracania się na brzuch. Oczywiście należy pamiętać o tym, że leżaczek nie powinien całkowicie wyręczyć opiekunów i pozostawianie w nim dziecka w każdym wieku na długie godziny może poważnie odbić się na stanie zdrowia maluszka.