Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
20 70
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtry

.

Kolorowanki

Dzieci uwielbiają wszystko to co, co kreatywne. Ogromną przyjemność sprawia im na przykład kolorowanie, układanie puzzli czy rozwiązywanie rebusów, a także malowanie szlaczków i wzorów. Kolorowanki w ofercie naszego sklepu to przepiękna propozycja dla młodszych i starszych dzieci. Przy takich publikacjach zwyczajnie nie można się nudzić, a wolny czas można spożytkować podczas zajęć, które rozwijają mózg i wszystkie zmysły. Warto mieć kilka tych propozycji w swojej domowej biblioteczce, aby wyjąć kolorowanki zawsze wtedy, gdy pragnie się kreatywnie spędzić czas ze swoim dzieckiem.

Co takiego mają w sobie kolorowanki, że tak bardzo przyciągają uwagę najmłodszych? Z pewnością chodzi tutaj o niesamowite wzory, które można wypełniać takimi kolorami, jakie podpowiada nam nasza własna wyobraźnia. Motyle kolorowanki to propozycja dla dziewczynek. Będą one mogły dać upust swojemu zamiłowaniu do tworzenia, wybierając wszystkie najpiękniejsze barwy podczas pracy z tą sympatyczną książeczką. Misiu kolorowanka to kolejna wspaniała książka, która sprawi przyjemność większym i mniejszym dziewczynkom. To propozycje, które doskonale sprawdzą się w domu, ale też w świetlicy szkolnej, świetlicy środowiskowej, przedszkolu. To gotowe rozwiązanie na nudny, pochmurny wieczór, kiedy brakuje pomysłów na to, co ze sobą począć. Praca z kolorowankami rozwija wyobraźnię, zmysł artystyczny i twórczy. Pozwala rozładować napięcie i zrelaksować się, a także trenuje koncentrację uwagi i wytrwałość.

Auzou Malowanka wodna Zaczarowany las 99151 -9%
Cena: 38,22 zł 42,00 zł
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Auzou Malowanka wodna Zaczarowany las 99151 Auzou Malowanka wodna Zaczarowany las 99151 -9%
38,22 zł 42,00 zł
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Psi Patrol by Melissa & Doug - Psi Patrol Zdrapka Skye -23%
25,33 zł 32,90 zł
Wysyłka w 24h! - w magazynie 1 produkt
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
62,00 zł
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Magnetyczna książeczka do rysowania | Egmont Toys® Magnetyczna książeczka do rysowania | Egmont Toys® -17%
50,63 zł 61,00 zł
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
31,99 zł
Wysyłka 2-3 dni robocze
31,99 zł
Wysyłka 2-3 dni robocze
31,99 zł
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze

Kolorowanki dla dzieci i nie tylko

Kolorowanki to świetna opcja dla każdego dziecka, niezależnie od wieku. Dostępne są nawet kolorowanki dla nastolatków i osób dorosłych. Kolorowanki dla dorosłych pozwalają nierzadko odstresować się po ciężkim dniu pracy. Naprawdę wszyscy mogą czerpać mnóstwo radości z kolorowania. Jest to świetny sposób na nudę, wspaniałe ćwiczenie dla wyobraźni i kreatywności. Niepozorne malowanie wzmaga koncentrację, rozwija sprawność motoryczną, zwalcza stres, pozwala się zrelaksować i uspokoić. Z rozpoczęciem przygody z kolorowankami nie należy zwlekać. Już nawet roczne dziecko zwykle poradzi sobie z nauką trzymania kredki i malowania nią.

Dlaczego warto sięgać po kolorowanki do malowania? 

Nie bez powodu kolorowanki kojarzą się z dzieciństwem. Jest to jedno z ulubionych zajęć, które potrafią całkowicie pochłonąć. Mogłoby się wydawać, że nie ma w tym niczego nadzwyczajnego i kolorowanie malowanek szybko się nudzi. W praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej i dzieci wręcz domagają się kolejnych kolorowanek, a wymagania coraz bardziej rosną. Już sam zestaw pięknych kredek zachęca do tego, aby sięgać po kolorowanki i oddać się przyjemnej czynności. Kolorowanie pomaga się odstresować. Dziecko może skupić się na wykonywaniu jednej czynności, zapomnieć o stresorach. Badania naukowe potwierdzają, że podczas kolorowania zmniejsza się napięcie mięśniowe. Jako że malowanie jest czymś przyjemnym, to poprawia się nastrój, wzmaga produkcja hormonów szczęścia. Działa to korzystnie także na układ odpornościowy, wzmacnia go. Kolorowanki dla dzieci to wspaniałe ćwiczenie dla mózgu. Podczas kolorowania angażowania są dwie półkule mózgowe. Nie jest to jednak wyczerpujący wysiłek, mózg intensywnie pracuje, jednocześnie odpoczywają. Można odciąć się od natłoku myśli, które są najczęstszymi czynnikami stresogennymi. Jedna półkula jest analityczna, a druga odpowiada za kreatywność. Pobudzenie obu ma niezwykle korzystny wpływ na rozwój dziecka.

Jakie korzyści płyną z kolorowania? 

Kolorowanka dla chłopca i dziewczynki to uniwersalne pomysł na naukę poprzez zabawę. Będzie to świetna opcja, niezależnie od wieku dziecka. W każdym przypadku można liczyć na poprawę motoryki. Kolorowanie angażuje ręce, jest to świetne ćwiczenie dla palców. Można ćwiczyć precyzję wykonywania ruchów. Na początku naturalne będzie wyjeżdżanie poza linie, ale dziecko w końcu nabierze wprawy i będzie dumne z poprawnego wypełniania obszaru. Kolorowanie ćwiczy koordynację ręka – oko. Jest to również świetny sposób na pobudzenie kreatywności. Dziecko samo decyduje o tym, w jaki sposób pokoloruje dany fragment, po jaki kolor sięgnie. W pełni decyduje o tym, jak będzie wyglądało jego dzieło. Na początku uczy się rozpoznawać kolory, potem dobierać pasujące do siebie barwy. Warto też wiedzieć, że kolorowanki dla dzieci dodają pewności siebie, wiary we własne siły. Redukują też lęki, więc można przeciwdziałać bezsenności na tle nerwowym. 

Malowanie to również wspaniały wstęp do nauki pisania. Opanowanie umiejętności trzymania kredki to dopiero początek. Dziecko trenuje motorykę małą, co ułatwia późniejsze posługiwanie się przyborami piśmienniczymi. Warto sięgać po kolorowanki dla dziewczynki i chłopca, bo uczy to ich cierpliwości i skupienia uwagi. Początkowo dziecku bardzo trudno się skoncentrować, ale praktyka czyni mistrza. Kolorowanki ułatwiają także wyrażaniu emocji. Mają wartość edukacyjną i terapeutyczną. Kolorowanie to również wspaniały sposób na nudę. Warto mieć przy sobie kolorowanki dla dzieci w domu, podczas wizyty u znajomych, w czasie zjazdu rodzinnego, w podróży. Będzie to świetna opcja w czasie dłuższego oczekiwania, chociażby w przychodni lekarskiej. Wspaniale odciągają dziecko od telewizora, telefonu i komputera.

Jakie będą odpowiednie kolorowanki dla chłopca i dziewczynki?

Bajkowe i zwierzęta kolorowanki dziewczynki wręcz uwielbiają. Z kolei chłopcy preferują tematykę związaną z motoryzacją, czyli przede wszystkim rozmaite pojazdy. Oczywiście każde dziecko ma nieco inne preferencje, dlatego warto mieć je na uwadze przy wyborze kolorowanki. Jeśli na kartach do malowania znajdują się ulubieni bohaterowie z kreskówek, to z pewnością się ucieszy i chętnie sięgnie po kredki/farbki. W przypadku małych dziewczynek dużą popularnością cieszą się kolorowanki z lalkami, szczególnie z serii L.O.L Surprise. Chłopcy preferują samochody i motocykle. Nie brakuje też kolorowanek edukacyjnych, które wspierają naukę języków obcych, poznawanie liter i cyfr. 

 Oczywiście trzeba też pamiętać o tym, że jeśli dziecko ma spędzić godziny na kolorowaniu, to musi mieć nie tylko odpowiednią kolorowankę, ale też właściwe akcesoria. Świetnie sprawdzają się kredki ołówkowe, świecowe, akwarelowe i pastelowe. Można malować także flamastrami, kolorowymi długopisami lub farbkami. Dziecko uczy się kolorów i wyglądu zwierząt, pojazdów, kształtów itd.  Istotne w przypadku kolorowanek dla dzieci jest to, aby dobrać je do wieku. Na początku należy unikać zbyt skomplikowanych wzorów, dużej ilości detali. Wysoki poziom trudności wręcz zniechęci dziecko do malowania.

Popularne kolorowanki w 2022 roku — Mia i Ja, Psi Patrol i inne

Jakie kolorowanki są szczególnie popularne w 2022 roku? W przypadku dziewczynek chętnie sięgają po kolorowanki z serialu animowanego Mia i Ja. Kolorowanka z postaciami Panthei, Gargony czy Yuko cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Obok tego warto pamiętać o utrzymującej się od kilku lat na topie bajce Psi Patrol. Przygody owczarka Chase'a, dalmatyńczyka Marshalla i pozostałych piesków są wręcz uwielbiane przez najmłodszych. Nic dziwnego, że kolorowanki Psi Patrol również są poszukiwane przez małych serialowiczów. Rosnącą popularnością cieszy się również serial animowany Bluey, opowiadający o suczce rasy Blue heeler i jej rodzicie. Kolorowanki Bluey z pewnością przypadną do gustu miłośnikom tej produkcji.

Warto pamiętać również o klasykach jeśli chodzi o kolorowanki dla najmłodszych. Klasyczna kolorowanka motor czy też mapa świata jako kolorowanka znajdą uznanie wśród nieco starszych pociech, które chcą pewnego rodzaju wyzwań. Dziecięca fantazja w doborze kolorów potrafi zaskoczyć!