Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
19 84
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Kategorie
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Filtry

.

Wyprawka szkolna i przedszkolna

Pierwszy dzień w szkole jest niesamowitym przeżyciem zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Warto sprawić, by został on zapamiętamy wyłącznie z pozytywnej strony. Jeśli szukacie miejsca, w którym znajdziecie wszystkie niezbędne artykuły dla swojego dziecka ułatwiające start w nowy rok szkolny, to warto zainteresować się bogatą ofertą naszego sklepu. Wszelkie elementy wyprawki szkolnej znajdziecie w sklepie internetowym Bamboli! Przygotuj listę potrzebnych rzeczy na rok szkolny 2022/2023 i kup je u nas w promocyjnych cenach!

Wyprawka szkolna na rok szkolny 2022/2023 - co potrzebne do szkoły?

Tworzenie listy z niezbędnymi akcesoriami na nowy rok szkolny może wydawać się trudne. W pierwszej kolejności należy zdefiniować, co jest absolutnie niezbędne w szkolnej wyprawce, a są to następujące przedmioty:

  • Tornister;
  • Zeszyty;
  • Piórnik;
  • Długopisy i ołówki;
  • Strój na WF;
  • Pudełka na drugie śniadanie (lunchboxy);
  • Kredki, farby, kleje i inne niezbędne rzeczy do prac techniczno-plastycznych;

Przy kompletowaniu kolejnych elementów wyprawki do szkoły warto, a wręcz należy wziąć pod uwagę zdanie Twojego dziecka. Przedszkolacy oraz pierwszoklasiści często nie wyobrażają sobie plecaka bez motywu z ulubionej bajki. Starsze pociechy z kolei często chcą podkreślić swoją odrębność lub zainteresowania za pośrednictwem ubioru oraz tornistra. Oczywiście w tym wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek. Poszczególne elementy muszą być przede wszystkim wysokiej jakości. Dzięki temu posłużą dziecku dłużej niż kilka miesięcy.

Wyprawka do szkoły - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ustaliliśmy już, że elementy wyprawki do szkoły powinny być wysokiej jakości. Jednak to pojęcie jest na tyle szerokie, że wymaga dookreślenia w zależności od typu danego artykułu. Jak więc wybierać poszczególne elementy wyprawki szkolnej 2022?

Plecaki i tornistry — zadbaj o plecy dziecka!

Wybór odpowiedniego plecaka jest absolutnie kluczowy przy kompletowaniu wyprawki szkolnej. Nie jest tajemnicą, że już od pierwszych lat nauki dzieci dźwigają na swoich plecach spory ciężar — dosłownie i w przenośni. Kręgosłupy młodych uczniów są bardzo obciążone, toteż źle dobrany plecak może przyczynić się do powstawania wad postawy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych plecaków do szkoły. Wyposażone są w szerokie szelki, paski piersiowe, a nawet kółka, umożliwiające ciągnięcie przez dziecko plecaka.

Przybory — Nożyczki, plastelina, pędzle, kredki

Na wczesnym etapie nauki, czyli w nauczaniu zintegrowanym, często zajęcia plastyczne przenikają się z tymi pozostałymi. Dziecko musi być więc wyposażone w odpowiednie kredki ołówkowe, farby plakatowe, nożyczki i inne niezbędne do prac plastycznych przybory szkolne. W przypadku, kiedy posyłamy dziecko do szkoły po raz pierwszy, sprawa jest prosta — kupujemy nowy zestaw przyborów. Jednak kiedy dziecko idzie po prostu do kolejnej klasy, warto sprawdzić zawartość szafki. Być może większość farb czy kredek Bambino jest jeszcze w dobrym stanie, co pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy. Oczywiście takich przyborów jak nożyczki, teczki itp. nie trzeba kupować co roku. Niektóre szkoły podstawowe udostępniają listy przyborów wyprawki szkolnej. Warto więc odwiedzić stronę placówki naszej pociechy i sprawdzić, co będzie wymagane na lekcjach.

Strój na W-F - uwaga przy zakupie!

W zdrowym ciele zdrowy duch. Lekcje wychowania fizycznego są niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Strój na w-f w wyprawce do szkoły powinien być więc nie tylko wysokiej jakości, ale również wygodny. Atrakcyjny komplet, na który składać się będą koszulka, spodenki i obuwie mogą stanowić dodatkowy bodziec do ćwiczeń. Jednak tu należy być ostrożnym. Niektóre szkoły mają konkretne wymagania w stosunku do stroju. Warto przed zakupami zorientować się, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków. Tak czy siak — tu ponownie pamiętajmy o jakości. Dzieci rosną szybko i niemożliwe jest kupienie jednego stroju na WF na całą edukację np. w szkole podstawowej. Jednak kiepski materiał nie tylko może szybko ulec zniszczeniu, ale również uprzykrzyć wykonywanie ćwiczeń.

Lunchboxy i bidony — pojemniki śniadaniowe

Nie samą nauką dziecko żyje. A raczej — aby mieć siłę na zdobywanie wiedzy należy dbać o odpowiednią dietę. Kolorowe lunchboxy z przegródkami pozwolą skomponować kolorowe i zdrowie śniadanie do szkoły na każdy dzień tygodnia. Podobnie jest w przypadku bidonów, pozwalających zabrać ulubioną herbatę bądź świeżo wyciśnięty sok z owoców. Oba pojemniki można kupić do szkolnej wyprawki zarówno osobno jak i w gotowych zestawach. Należy jednak uważnie sprawdzić materiał, z których zostały wykonane. Przede wszystkim muszą być wolne od szkodliwego BPA i ftalanów.

Piórniki — z wyposażeniem i bez

Szkolna wyprawka nie może się obejść bez piórnika do szkoły. Obecnie można wyróżnić ich dwa typy: piórniki z wyposażeniem i bez wyposażenia. Trudno stwierdzić które rozwiązanie jest lepsze. Za piórnikami z wyposażeniem przemawia oczywiście wygoda. Natomiast należy zwrócić uwagę na jakość tego wyposażenia. Może się okazać, że mimo wszystko konieczne będzie szybkie dokupienie kolejnych elementów wyposażenia, przez co całość wyjdzie bardzo drogo. W przypadku nieco starszych uczniów dobrym wyborem mogą okazać się saszetki i tuby, które pozwolą mieć wszystko w jednym miejscu.

Wyprawka do szkoły — ile kosztuje w 2022 roku?

Powrót do szkoły lub wyposażenie dziecka idącego do pierwszej klasy to dla rodziców spory wydatek. Co gorsza - z roku na roku ceny są coraz wyższe. Co prawda istnieje możliwość starania się o dodatek w wysokości 300 złotych w programie "Dobry Start" jednak mimo wszystko to tylko kropla w morzu potrzeb. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że większość podręczników zapewnia obecnie szkoła, to i tak początek roku szkolnego 2022/2023 nie będzie tani. Według badań, wyprawka szkolna 2022 może średnio kosztować od 400 do 500 zł. Oczywiście warto szukać promocji, które pozwolą zaoszczędzić nieco pieniędzy. Jednocześnie należy pamiętać, że czasem zainwestowanie w nieco droższe elementy wyprawki do szkoły może być dobrym pomysłem. Dlaczego? Niekiedy tańsze plecaki czy piórniki, które są intensywnie używane, bardzo szybko ulegają zniszczeniu i konieczne są ponowne zakupy. Warto więc, jak w przypadku innych aspektów życia, zachować zdrowy rozsądek.