Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
14 99
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Filtry

.

Maskotki i przytulanki dla dzieci

Przytulanki towarzyszą maluszkom nie od dziś. Wielu rodziców wciąż wspomina czasy, gdy oni sami tulili się do nich, spędzali z nimi czas i przede wszystkim czuli się z nimi bezpiecznie. Nic więc dziwnego, że podczas przygotowywania wyprawki dla ich dziecka poszukują wyłącznie najlepszych i najładniejszych zabawek, które będą wsparciem w wielu codziennych czynnościach. Niejednokrotnie przytulanki stają się dla dzieci pierwszymi przyjaciółmi. Pocieszają w trudnych chwilach i towarzyszą im niemalże wszędzie – podczas wizyty w przedszkolu, u lekarza czy nawet podczas pobytu u innych członków rodziny. Uspokajają, gdy przychodzi pora na sen i zapewniają bezpieczeństwo. Znany zapach, faktura materiału i kształt przytulanki uwalnia od złych emocji i rozdrażnienia. Proponujemy szeroki wybór przytulanek wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Starannie wykonane pluszowe zabawki możesz kupić dla Twojego dziecka lub podarować w prezencie. 

Dlaczego warto kupić dziecku przytulankę? 

Każde dziecko potrzebuje w swoim otoczeniu czegoś, co da mu poczucie bezpieczeństwa oraz wykształci w nim odczuwanie pierwszych emocji i reagowanie na nie. Dlatego też przytulanki nie są wyłącznie zabawką – to pierwsi powiernicy sekretów, pomoc przy zasypianiu oraz kompani w podróżach. Ukochany miś, szmatka przytulanka czy nawet lalka-bobas potrafią wiele wnieść do życia dorastającego malucha. Przytulanki pełnią ważną rolę w rozwoju emocjonalnym dziecka. Uczą empatii, ponieważ dziecko, które obserwuje wiele ruchów i zachowań swoich rodziców, bardzo często kieruje się podobnymi instynktami. To właśnie przytulanka staje się testerem pierwszych tego typu zachowań. Czułość i troska, a także odpowiedzialność, to kolejne cechy, które dziecko zdobywa dzięki pierwszej przytulance. Muszą dbać o to, by się nie zagubiły, by były czyste i niezniszczone. Zwłaszcza wtedy, gdy rodzic uświadomi maluszka, że przytulanka też ma swoje potrzeby i trzeba ją nakarmić czy przebrać. Dzięki zyskaniu i utrwaleniu sobie tych cech, w późniejszym czasie dziecko może dużo szybciej być gotowe na żywe zwierzę. Edukacyjna funkcja przytulanek to coś, co przede wszystkim należy docenić, dlatego też nie warto wstrzymywać się przed zakupem. Przytulanki dla dzieci są więc ważne dla rozwoju dziecka i powinny być obowiązkowym przedmiotem w każdym pokoju maluszka!

Maskotki i przytulanki dają poczucie bezpieczeństwa najmłodszym

Spora część rodziców na długo przed przyjściem dziecka na świat poszukuje dla niego perfekcyjnego wyposażenia, które będzie służyło mu przez nawet i kilka pierwszych lat życia. Jednym z akcesoriów, które są niezbędne w wyprawce, jest przytulanka. Chcąc wybrać odpowiedni model, który będzie przede wszystkim bezpieczny, rodzice przeszukują wiele stron internetowych i sklepów. Ostatecznie wyboru i tak dokonuje maluch, który po kilku miesiącach życia potrafi zdecydować, który materiał jest dla niego przyjemny, jaka wielkość go nie przytłacza czy – po prostu – która podoba mu się najbardziej. Niemniej nie oznacza to tego, że noworodkom przytulanek do spania kupować nie trzeba. Do ich wieku poleca się przede wszystkim zakup miękkich i miłych w dotyku oraz niewielkich rozmiarów misiów i zabawek szumiących, które emitują odgłosy podobne do tych, którymi dziecko otaczało się w brzuchu mamy. Działa to kojąco na maluszka i sprawia, że dużo szybciej czuje się bezpiecznie w otaczającej go przestrzeni. Te przytulanki sensoryczne mogą służyć także niemowlętom, które także cechują się większą wrażliwością na brak obecności rodzica, mogą być marudne w nieznanych miejscach czy po prostu przyzwyczają się do zasypiania i spędzania czasu z szumiącym przyjacielem. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem pluszaków dla dzieci? 

Pierwsza przytulanka dla niemowlaka jest bardzo ważna w jego prawidłowym rozwoju. Wspomaga tulenie i zapewnia bezpieczeństwo podczas nieobecności rodziców czy w trakcie drzemek. I choć w dużej mierze kojarzą się one wyłącznie z pluszowym misiem, na rynku można odnaleźć coraz więcej kotków, piesków, myszek czy innych zwierzątek. Misie przytulanki są jednak najbardziej powszechnie. Najmłodsze dzieci szybko je akceptują i wchodzą z nimi w relacje. Stają się pocieszycielami i najlepszym lekarstwem na skutki. Zanim dokona się zakupu przytulanki dla niemowlaka, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii: 

  • z jakiego materiału jest wykonana;
  • czy nadaje się do spania z dzieckiem; 
  • czy posiada elementy, które mogłyby wpłynąć na ryzyko zrobienia krzywdy; 
  • w jaki sposób powinna być użytkowana i prana;
  • od jakiego wieku producent zaleca jej używanie. 

Przytulanki dla dzieci często wykorzystuje się do spania. Dlatego też tak ważne jest sprawdzenie, czy materiały, z których została wykonana są antybakteryjne i czy w dobry sposób przepuszczają powietrze, zmniejszając ryzyko śmierci łóżeczkowej. Niektóre pluszaki, np. przytulanki dla dziewczynek, posiadają dodatkowe elementy, które w łatwy sposób można oderwać. Istnieje ryzyko, że trafią do buźki maluszka i staną się ogromnym ryzykiem dla jego zdrowia. Przytulanka dla chłopca nie stanowi wyjątku. Ten typ zabawek także obarczony jest takimi gadżetami, dlatego należy dokładnie je przejrzeć. 

Rodzaje przytulanek dla dzieci w ofercie Bamboli

Przytulanki dla dzieci są jednym z głównych akcesoriów, które wspiera ich rozwój. W asortymencie sklepu Bamboli znajduje się wiele bezpiecznych i pięknych zabawek, które staną się najlepszymi przyjaciółmi maluszka. Jednym z nich jest miś. Ten rodzaj przytulanki dla niemowlaka jest nie tylko popularny, lecz także znany od pokoleń. Wiele kolorów i faktur materiałów sprawią, że każde dziecko znajdzie idealną zabawkę dla siebie. A może lepszy będzie królik? I taka przytulanka dla niemowlaka się znajdzie! W naszym sklepie online Bamboli znajduje się niemalże każde zwierzę, które lubiane jest przez dzieci. Słonie, króliczki, lisy, gąski czy lamy? Przytulanki dla niemowląt to nie tylko zabawka, lecz także prawdziwy przyjaciel, który przyczynia się do rozwinięcia empatii, kreatywności i odczuwania opiekuńczości.