Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
31 160
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Filtry

.

Drewniane klocki

Współcześnie rodzice spotykają się z wieloma dylematami dotyczącymi wyboru odpowiednich zabawek dla swoich dzieci. Coraz częściej decydują się jednak na powrót do klasyki. Prym wiodą klocki drewniane, stopniowo wracające do łask. Sięga się po nie dużo chętniej ze względu na trwałość, ale i wspomnienia rodziców. Przecież to właśnie tym typem klocków bawili się podczas swojego dzieciństwa. I choć w obecnym świecie, który pełen jest kolorowych i świecących zabawek, może wydawać się, że drewniane klocki nie są zbyt ciekawe, dzieci wybierają je bardzo chętnie. Przed zakupem warto jednak zapoznać się z tym, na co zwracać uwagę. Bardzo ważnym elementem, na którym trzeba się skupić, jest budowa klocków. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy ich powierzchnia jest idealnie gładka i nie posiada drzazg, a krawędzie nie są zbyt ostre. Dobrze dobrane zestawy klocków drewnianych dla dzieci będą gładkie i przyjemne w dotyku, by zabezpieczyć delikatną skórkę maluszka. Drewno jest materiałem trwałym, dlatego też można mieć pewność, że nie straszne będą mu wielogodzinne zabawy, kontakt z wodą czy innymi wpływami warunków atmosferycznych, gdy dziecko postanowi bawić się na dworze. Drewniane klocki dla dzieci to produkt, który posłuży pociechom przez długie lata, a może i stanie się rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie. 

Zalety zakupu drewnianych klocków dla dzieci 

Każda zabawka powinna mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Kolorowe klocki drewniane są jednym z przykładów łączenia edukacji z zabawą. Dopasowywanie wielu elementów, niekiedy wielokolorowych, zdecydowanie sprawia frajdę – zwłaszcza wtedy, gdy konstrukcje stają się coraz bardziej skomplikowane. Przyczynia się to do poszerzenia kreatywności dziecka, a także do zdobycia umiejętności samodzielnego myślenia oraz logicznego spojrzenia na świat. Każdy ruch musi być dokładnie przemyślany, by przypadkiem klocki z drewna nie runęły na ziemię. Wspomagają one także układ sensoryczny. Dziecko uczy się rozpoznawać kolory i kształty. Bada także ich fakturę dotykiem. Elementem terapeutycznym może być uporządkowanie drewnianych klocków według określonych wymagań. Przekłada się to na pozytywny wpływ utrzymania uwagi oraz uczy zachowywać ciszę. Ponadto dzięki drewnianym klockom edukacyjnym wzrasta umiejętność analizowania, odkrywania i wyciągania wniosków. W przyszłości na pewno zauważy się, że zabawa ta nie poszła na marne. Oprócz rozwijania umysłu dzieci, klocki drewniane dla dziewczynki i chłopca mogą stać się bodźcem do rodzinnego spędzania czasu. Zarówno rodzice, jak i dziadkowe pociech doskonale znają tego typu zajęcie. Dzięki ich pomocy drewniane konstrukcje mogą stać się jeszcze ciekawsze. Najmłodsi członkowie rodziny zyskają nowe inspiracje, które na pewno zostaną wykorzystane podczas samodzielnej zabawy lub tej z rówieśnikami. 

Tradycyjne i ekologiczne klocki drewniane dla dzieci

Coraz większa świadomość na temat ekologii przekłada się także na zmiany w dziecięcym świecie. Dużo chętniej inwestuje się w zabawki wykonane z naturalnych materiałów. Świadome odchodzenie od wyrobów z plastiku przestało już dziwić. Drewniane klocki dla dzieci są więc niemalże idealnym wyborem. Duch "less waste", który towarzyszy tym decyzjom, to zdecydowanie dobre posunięcie. W teorii nie ma określonego wieku, w którym dziecko powinno zacząć bawić się klockami. Dla maluchów sprawdzą się drewniane duże elementy. Starsze dzieci, które opanowały już umiejętność niewkładania wszystkiego do buźki, zdecydowanie bardziej ucieszą się z mniejszych, bardziej szczegółowych klocków. Dzięki wybraniu tego typu zabawek, które nie będą pokryte żadnym kolorem, pozostaną one neutralne płciowo. Niemniej jeśli rodzice zdecydują się kupić klocki drewniane dla dziewczynki z określonymi motywami, np. jej ulubionymi zwierzętami czy w ulubionym kolorze, nie będzie to nic złego. Warto zwrócić uwagę wyłącznie na to, czy materiały, którymi zabawki zostały pokryte, nie są szkodliwe dla zdrowia i środowiska. 

Kreatywność – wsparcie rozwoju tej cechy dzięki klockom edukacyjnym 

Ciekawość świata i chęć tworzenia oraz odkrywania – w taki sposób wielu rodziców definiuje dziecięcą kreatywność. Dlaczego warto ją pobudzać i w jaki sposób zrobić to najlepiej? Kreatywność nie jest naturalną cechą każdego człowieka. Odkrywa się ją wraz z rozwojem wyobraźni. Wsparciem w poszerzaniu tej cechy mogą być klocki drewniane edukacyjne. To właśnie one pozwalają być nie tylko odtwórczymi podczas prób budowania domów z ulubionych bajek, filmów czy książeczek. Klocki kwadratowe drewniane, ale również te w innych kształtach, mogą przyczynić się do tworzenia własnych budowli dla poznanych już wcześniej historii. Nie zawsze to, z czym dziecko zetknie się podczas poznawania popkultury, przypadnie mu do gustu. Niekiedy ma ochotę przerobić poznaną treść, wyzwalając kreatywność. W dobie laptopów, smartfonów i uzależnienia od internetu, drewniane klocki konstrukcyjne mogą stać się dobrą odskocznią i zapomnieniem o tej sferze życia. Niektórzy są fanami rękodzieła. Własne klocki drewniane nie są niczym dziwnym. Zaangażowanie dziecka w tego typu realizację projektu może stać się świetnym elementem integracyjnym, a drewniane kwadratowe klocki – pamiątką. Nietrudno jest wyciąć kwadratowe figurki z drewna. Wystarczy tylko odpowiedni sprzęt. Niemniej jeśli chce się mieć pewność, że zostało to solidnie i bezpiecznie wykonane, warto rozważyć zakup dużych klocków drewnianych ze sklepu. 

Bezpieczne klocki dla dziecka – na co zwrócić uwagę? 

Rodzice zazwyczaj podejmują decyzję o zakupie pierwszych klocków już wtedy, gdy ich pociecha jest w okresie niemowlęcym. Często zdarza się jednak tak, że asortyment ich przytłacza i nie wiedzą, na co konkretnie zwrócić uwagę. Przede wszystkim powinny być duże. Klocki drewniane nie mogą stać się powodem zadławienia się. Wybierając klocki wykonane z drewna, warto zastanowić się nad kilkoma aspektami, m.in.:  

  • Zdolności dziecka – im młodszy malec, tym klocki dla dzieci drewniane powinny być mniej skomplikowane. Dla niemowląt zdecydowanie lepiej wybrać kolorowe elementy, które zachęcą go do poznawania kolejnych klocków;
  • Materiał i wykonanie  – najlepsze klocki drewniane dla dzieci to takie, które nie są niebezpieczne. Brak ostrych krawędzi, gładka powierzchnia i brak użycia toksycznych chemikaliów to coś, na co zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę;
  • Wielkość – małe elementy mogą być ryzykowane, dlatego przed pierwszym użyciem klocków warto dokładnie przejrzeć, czy nie ma w nich czegoś, co mogłoby stać się powodem do niepokoju – dotyczy to zarówno starszaków, jak i maluszków.

Drewniane klocki konstrukcyjne - czym są?

Klocki konstrukcyjne drewniane to zabawki dla dzieci nieco starszych. Pozwalają na tworzenie skomplikowanych konstrukcji, uczą cierpliwości i logicznego myślenia. Dzięki nim maluch jest w stanie tworzyć budowle o różnych kształtach i kolorach. Drewniane klocki konstrukcyjne magnetyczne pozwalają rozwijać zdolności motoryczne i koordynację ręka-oko, jak również pozwalają zgłębić podstawowe prawa fizyki. Przy zakupie warto kierować się rozsądkiem. Zbyt trudne lub zbyt łatwe układanki konstrukcyjne mogą szybko zniechęcić, czy nawet sfrustrować malca. Powinny być one także dopasowane do zainteresowań dziecka.  

Klocki drewniane dostępne w ofercie sklepu internetowego Bamboli

Bogata oferta zabawek w naszym sklepie pozwala rodzicom dokonać odpowiedniego wyboru klocków konstrukcyjnych drewnianych, z którymi budowanie stanie się przyjemną zabawą. Wiele produktów dedykowanych zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom  posiada piękne zdobienia, kolory czy rysunki. Pozwala to rozwinąć wyobraźnię i stać się kreatywnym dzieckiem, które w przyszłości wykorzysta te cechy i umiejętności na własną korzyść. Klocki dla dzieci drewniane zamówione z Bamboli to zawsze dobra decyzja, która gwarantuje solidną jakość wykonania i bezpieczeństwo, które jest kluczowe w rozwoju każdego dziecka.