Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
4 70
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtry

.

Nakładki na sedes dla dzieci

Nauczenie malucha korzystania z toalety jest jednym z największych wyzwań, jakie czekają rodzica na wczesnym etapie rozwoju dziecka. Niejednokrotnie wiąże się to z dużym stresem dla obu stron. Dlaczego więc nie sprawić, aby ta czynność stała się prawdziwą przyjemnością za sprawą odpowiednio dobranej nakładki na sedes dla dzieci? W naszym asortymencie znajdują się różne rodzaje tego niezwykle przydatnego akcesorium, które sprawi, że każdy maluch poczuje się komfortowo i szybko przestanie się bać korzystania z toalety.

Nocnik dla dziecka i nakładka na sedes, 2w1, biały, Potette Plus Nocnik dla dziecka i nakładka na sedes, 2w1, biały, Potette Plus -19%
68,85 zł 85,00 zł
Wysyłka 2-3 dni robocze
Nocnik dla dziecka i nakładka na sedes 2w1 Potette Plus, szary Nocnik dla dziecka i nakładka na sedes 2w1 Potette Plus, szary -12%
74,80 zł 85,00 zł
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Nakładka na sedes Thermobaby; biała -13%
20,30 zł 23,34 zł
Wysyłka w 24h! - w magazynie 1 produkt
Nakładka na toaletę LUMA Light Grey -27%
40,15 zł 55,00 zł
Wysyłka w 24h! - w magazynie 1 produkt
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze

Nakładka na sedes — pomocna w nauce korzystania z WC

Wczesny etap rozwoju dziecka przepełniony jest ciągłą koniecznością zdobywania nowych umiejętności. Czynności proste dla dorosłych osób, dla maluchów mogą być wyzwaniem równym wspięcia się na Mount Everest. Jedną z umiejętności nabywaną stosunkowo wcześnie jest korzystanie z toalety. Nierzadko wiąże się to dla dzieci z dużym strachem, wszak korzystając dotychczas z nocnika, było im znacznie bliżej do podłoża niż siedząc na “dorosłej” muszli klozetowej. Dodatkowo dochodzi strach przed wpadnięciem do toalety, co tylko potęguje niechęć do zdobycia nowej umiejętności. Nieocenione w tym przypadku są nakładki na deskę sedesową dla dzieci. Wykonane z przyjemnego w dotyku, delikatnego materiału zdecydowanie zwiększa poczucie komfortu dziecka. Nakładka na ubikacje może być z łatwością umieszczona obok toalety na haczyku, dzięki czemu zawsze będzie na podorędziu, nawet w nagłych przypadkach. Innym ważnym aspektem jest również fakt, że dzięki niewielkim rozmiarom można ją z łatwością zabrać w podróż. Dzięki nakładce na toaletę dla dziecka nasza pociecha może skorzystać z ubikacji na stacji benzynowej czy w pensjonacie. Regulowana nakładka na toaletę z pewnością pomoże w szybkiej nauce korzystania z toalety każdemu dziecku.

Czy nakładka na toaletę dla dziecka to dobry wybór?

Z zakupem nakładki na WC dla dzieci nie trzeba czekać. Można ich używać już w przypadku osiemnastomiesięcznego dziecka. Są one najczęściej stosowane do ukończenia 2 lat. Oczywiście każdy maluch jest inny, każdy rozwija się w swoim tempie i nie należy tego przyspieszać. Warto jednak zachęcać dziecko do bycia bardziej samodzielnym, ucząc korzystania z nocnika, a następnie z nakładki na sedes. Trzeba zadbać o to, aby dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie. W sprzedaży dostępne jest wiele modeli nakładek na sedes dla dzieci, więc nie ma problemu z dopasowaniem ich do możliwości i preferencji.

Wraz z używaniem nakladki na toalete znika problem z codziennym myciem i dezynfekowaniem nocnika. Mniej sprzątania, to mniej obowiązków dla rodzica, który i tak ma ich już sporo. Nakładka na sedes dla dzieci to rozwiązanie bardziej higieniczne niż nocnik. Jest niezwykle pomocna podczas nauki załatwiania potrzeb fizjologicznych na klasycznym WC, bo zmniejsza strach przed dużym otworem i ryzykiem wpadnięcia do niego. Wiele dzieci wręcz boi się siadać na toaletę właśnie z tego powodu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze nakładki na WC dla dzieci?

  • Design — Kolorystyka i wzornictwo mają wbrew pozorom spore znaczenie. Jeśli będą atrakcyjna w oczach dziecka, to zachęci je to do korzystania z akcesorium. Warto mieć na uwadze preferencje swojego maluszka. W sprzedaży dostępne są wielokolorowe nakładki na WC dla dzieci, mogą mieć nadruki w postaci zwierząt, ulubionych bohaterów z kreskówek, postaci z bajek;
  • Bezpieczeństwo — Nakładka na toaletę dla dzieci musi posiadać wszystkie wymagane atesty i certyfikaty. Istotny będzie tu materiał, z którego została wykonana nakładka na sedes dla dzieci. Musi być wolna od szkodliwych substancji. Trzeba pamiętać o tym, że będzie miała ona bezpośredni kontakt z delikatną skórą małego dziecka. Nie może wobec tego powodować żadnych podrażnień ani uczuleń.
  • Stabilność — nakładka na sedes dla dziecka nie może się ślizgać na toalecie. Zwiększa to ryzyko upadku, co zniechęci dziecko do korzystania z niej. Dobre nakładki na WC dla dzieci są antypoślizgowe.
  • Rozmiar — trzeba dopasować akcesorium do rozmiaru posiadanej muszli. Jeśli nakładka będzie źle wykonana lub niewłaściwie dobrana, to znacznie obniży komfort nauki korzystania z toalety lub wręcz będzie stanowić zagrożenie dla malucha. Zawsze należy sprawdzić wymiary przed dokonaniem zakupu.
  • Dodatkowe wyposażenie — Warto wybrać model z podestem, co jeszcze bardziej ułatwić dziecku naukę załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na klasycznym WC. Świetnie sprawdzi się nakładka wyposażona w oparcie i uchwyty, wszystko to zapewni stabilność i większe poczucie bezpieczeństwa.

Rodzaje nakładek na sedes dla dzieci

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów nakładek na WC dla dzieci. Różnią się one pod wieloma względami, czyli między innymi kształtem, kolorystyką, wzornictwem. Wszystko to ma na celu zachęcenie dziecka do skorzystania z nakładki. Na początek może mieć ono pewne opory i trudności — tak to już bywa z wprowadzeniem czegoś nowego. Można zdecydować się przykładowo na nakładki na WC dla dzieci, które mają siedzisko wykonane z nieprzemakalnego tworzywa. Zastosowanie miękkiego wypełnienia zwiększa komfort użytkowania, dobrze dopasowuje się do ciała. Bardzo często dzieci nie lubią siadać na nakładki ze względu na to, że są one niewygodne i twarde. Warto wobec tego pomyśleć o miękkim akcesorium, które będzie szczególnie pomocne na początek. Kolejną opcją do wyboru jest nakładka na sedes dla dzieci z oparciem. Przypomina w dużym stopniu klasyczny nocnik. Jeśli dziecko już z niego korzystało, to będzie mu łatwiej przejść z nocnika na nakładkę na WC. Oparcie zapewnia stabilność i poczucie bezpieczeństwa.

Kolejną opcją jest nakładka na toaletę dla dziecka z podestem. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, pozwalające się usamodzielnić. Podwyższenie sprawia, że dziecko nie ma problemu z wejściem na sedes. Zapewnia to również podparcie dla nóg, co oczywiście przekłada się na większy komfort. W sprzedaży znajdują się także inne modele nakładek. Mogą być wyposażone w uchwyty po obu stronach, co służy zwiększeniu stabilności i bezpieczeństwa. Dziecku łatwiej będzie przybierać wygodne pozycje podczas załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. Zostanie również zminimalizowane ryzyko zsunięcia się z toalety. Jeszcze innym rozwiązaniem jest nakładka na sedes dla dzieci typu trzy w jednym. Co to oznacza? W zestawie znajduje się nocnik, podest i nakładka na toaletę dla dziecka. Posłuży on użytkownikowi przez długi czas. Najpierw dziecko będzie korzystać z nocnika, a gdy podrośnie, to zrezygnuje z niego na rzecz nakładki na sedes i podestu.