Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
54 65
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtry

.

Matrioszki dla dzieci

Poniższa kategoria zawiera matrioszki dla dzieci służące zarówno do zabawy, jak i dekoracji. Bardzo chętnie wybierają je rodzice maluchów w różnym wieku. Dlatego wyselekcjonowaliśmy takie, które sprawdzą się nie tylko w pokojach kilkumiesięcznych niemowląt, ale i starszych dzieci. Nietoksyczne materiały i obłe kształty są całkowicie bezpieczne dla najmłodszych, a niezwykła budowa sprawia, że jajko matrioszka to zabawka zapewniająca rozrywkę na długie godziny. Gwarantujemy wysoką jakość wszystkich produktów i zapraszamy do zapoznania się z tą kategorią.

Wysyłka 2-3 dni robocze
Wysyłka 2-3 dni robocze

Matrioszka — prosta zabawka wspierająca rozwój dziecka

Wiele osób doskonale wie, czym są matrioszki dla dzieci. Dawniej cieszyły się dużą popularnością. Swój początek matrioszka ma w Rosji, pierwotnie była to ręcznie malowana laleczka, która skrywała w sobie kolejne figurki. Wnętrze matrioszki jest spore, dzięki czemu możliwe staje się włożenie do niej kolejnych lalek. Każda oczywiście jest mniejsza, ale tak samo piękna i starannie wykonana. Matrioszka to zabawka, jednocześnie pełniąca rolę niebanalnej dekoracji dziecięcego pokoju. Warto sprezentować ją już małemu dziecku, wesprzeć jego rozwój ze względu na walory edukacyjne. Będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kolejny plastikowy gadżet. Zabawki drewniane są ponadczasowe, ekologiczne, trwałe.

Kolorowa matrioszka dla dzieci to oryginalny produkt, który niewątpliwie zainteresuje każdego malucha. Wielobarwne, wyskakujące uśmiechnięte postacie będą wspaniałą atrakcją i niebanalną zabawą. Nasze matrioszki dla dzieci zostały wyprodukowane z myślą o wszystkich małych odkrywcach – podczas wypatrywania nowych przedmiotów dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo – ruchową, tak ważną w ich codziennym rozwoju.

Już w pierwszych tygodniach życia niemowlę potrzebuje w swoim otoczeniu przedmiotów stymulujących zmysły. Oferujemy więc niezwykły produkt, który w tym pomoże. Lalka matrioszka to doskonała zabawka dla dzieci w każdym wieku. Wyskakujące jedna z drugiej postacie bawią i ciekawią niemowlaka. Łatwo więc będzie skupić jego uwagę podczas posiłków lub zabiegów pielęgnacyjnych. W oferowanych przez nas produktach dla najmłodszych każda lalka ma inny kolor i wygląd, a najmniejsza przedstawia uroczego króliczka z grzechotką. Doskonale rozwija więc zmysł dotyku, wzroku i słuchu, a nietoksyczne materiały pozwalają na bezpieczną zabawę nawet z ząbkującym niemowlęciem. Dla starszych dzieci przygotowaliśmy za to piękne zestawy, w których każde jajeczko matrioszka to inna księżniczka lub bajkowa, kolorowa postać. Producenci do ich stworzenia wykorzystali solidne chińskie drewno. Polecamy je nie tylko jako prezent dla dzieci, ale też dla dorosłych, którzy cenią sobie niebanalne akcesoria dekoracyjne.

Czym są matrioszki dla dzieci i dlaczego warto sprezentować je swojemu dziecku?

Każdemu rodzicowi zależy na prawidłowym rozwoju dziecka, a nauka może wiązać się ze świetną zabawą. Jest to najlepszy sposób na przyswojenie wiedzy, nabycie nowych umiejętności. Z pomocą przychodzi matrioszka zabawka, która wzbudza zainteresowanie u dzieci zarówno najmłodszych, jak i starszych. Wykonana z drewna posłuży przez długi czas. Jest to rodzaj zabawki edukacyjnej i sensorycznej. Jej urok tkwi w prostocie. Niepozorne matrioszki dla dzieci mają bardzo korzystny wpływ na ich rozwój i to pod wieloma względami. Jest mnóstwo sposobów na świetną zabawę przy ich wykorzystaniu. Już samo otwieranie matrioszki i odkrywanie kolejnej w środku dostarcza wspaniałej rozrywki. Dziecko jest zafascynowane tym, jak wiele figurek np. zwierząt może pomieścić zabawka. Będzie to świetny wstęp do nauki liczenia. Jak widać, w matrioszce drewnianej drzemie ogromny potencjał. Dziecko może poznać podstawowe pojęcia matematyczne, ustawiać figurki od najmniejszej do największej. Wszystko to wymaga cierpliwości, logicznego myślenia. Do wnętrza matrioszek można również wkładać rozmaite przedmioty. Świetnie sprawdzają się do przechowywania dziecięcych skarbów. Matrioszka zabawka to wspaniała opcja dla dzieci w przedziale wiekowym od 2 do 7 lat.

Czy jajko matrioszka to dobry wybór dla dziecka?

Matrioszki dla dzieci pozwalają na ćwiczenie wielu umiejętności. Uczą skupienia, dostrzegania szczegółów. Poprawiają sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową. Jest to typowa zabawka w stylu Montessori, więc warto się w nią zaopatrzyć. Kosztuje niewiele, a jest z niej duży pożytek. Drewno to materiał przyjemny w dotyku, ciepły, gładki. Najczęściej matrioszki są ręcznie malowane, a jak wiadomo, rękodzieła cechuje unikalność. Nawet małe dzieci będą zainteresowane tego typu zabawkami. Operowanie nimi sprawia, że zwiększa się sprawność palców i nadgarstków. Starania zostaną jednak wynagrodzone, bo w środku pojawi się niespodzianka, potem kolejna i następna. Na początku mogą wystąpić pewne trudności, więc rodzic może pomóc rozkręcić lalkę. Z czasem dziecko nabierze wprawy, jego ruchy staną się bardziej skoordynowane. Nieregularne kształty bardzo angażują zmysł dotyku, z kolei zróżnicowana kolorystyka stymuluje narząd wzroku. Do wnętrza lalek można też wkładać inne elementy, aby na nowo zaskakiwać dziecko i zachęcać je do kontynuowania zabawy.