Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
64 65
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtry

.

Foteliki samochodowe

W kategorii fotelików samochodowych przygotowaliśmy wiele propozycji najlepszych artykułów, które wpłyną na bezpieczeństwo małego pasażera. Różne modele dostosowane są do wieku lub wagi, dzięki czemu mogą korzystać z nich zarówno maluchy, jak i starsze dzieci. Prowadzimy sprzedaż wyłącznie artykułów sprawdzonych marek, co przekłada się na gwarancję ochrony. Zachęcamy wszystkich rodziców do przejrzenia naszej oferty i wybrania najlepszego fotelika samochodowego dla dzieci i niemowląt. 

Fotelik samochodowy dla dziecka – dlaczego jest tak ważny i na co zwrócić uwagę? 

Wybór fotelika samochodowego wiąże się z wieloma dylematami. Często podejmuje się go tuż przed narodzinami maluszka, lecz w późniejszych okresach jego życia nie przestaje on być istotny. Zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy jest obowiązkiem, który spoczywa na rodzicach. Nic więc dziwnego, że tak wielu z nich szuka jak najlepszego rozwiązania. Oferta fotelików dla dziecka jest bardzo szeroka. Wielu producentów stara się przekonać, że to jego właśnie fotelik może zapewnić ochronę maluszkowi. Przyciągają oni również pięknymi kolorami i wzorami, lecz w przypadku fotelików nie to jest najważniejsze. Obowiązek przewożenia dzieci w foteliku trwa od momentu ich narodzin aż do ukończenia przez nich 12 lat lub osiągnięcia co najmniej 150 cm wzrostu. Warto zwrócić uwagę na rozmiar i typ siedziska, by zapewnić małemu pasażerowi jak najwięcej wygody i przede wszystkim dopasować go do jego wzrostu i wagi. Nie bez znaczenia jest także zagłówek, który powinien stać się podparciem dla szyi i chronić ten konkretny odcinek kręgosłupa przed nagłym przyspieszaniem lub hamowaniem. Otwory na pasy bezpieczeństwa są równie ważne. Muszą być dokładnie dopasowane, by zapewniły bezpieczną podróż i ochronę w razie wypadku. Foteliki do samochodu to produkty, które trzeba zakupić, jeśli chce się podróżować wraz z dzieckiem. 

Bezpieczny fotelik dla noworodka, niemowlęcia i starszaka – przedziały wiekowe i wagowe

Fotelik samochodowy dla dziecka musi spełniać odpowiednie standardy. Nie może być zakupiony przypadkowo. Należy zwrócić uwagę na kategorie wagowe oraz przedział wiekowy, dla którego stworzono dane siedzisko. Rozmiary tych produktów można podzielić na konkretne kategorie:

  • 0-10 kg – służy zwykle do około 9 miesiąca życia;
  • 0-13 kg – przeznaczony jest dla dzieci, które ukończyły najwyżej 15 miesiąc życia;
  • 9-18 kg – można stosować go od 9 miesiąca życia aż do ukończenia przez dziecko 4 roku życia;
  • 15-25 kg – posłuży maluchom i starszakom od 3 do 7 roku życia;
  • 22-36 kg – dedykowany jest starszym dzieciom, które ukończyły co najmniej 6 lat. 

Fotelik samochodowy 0-13 kg, z tzw. grupy 0+, zawsze będzie najbezpieczniejszym wyborem dla noworodków i niemowląt. Są montowane tyłem do kierunku jazdy. Dzięki specjalnie wyprofilowanemu siedzisku zabezpiecza on kręgosłup dzidziusia, a także jego głowę, które mogą być silnie przeciążone podczas hamowania. Podczas kolizji czołowej także wzrasta ochrona przed uszkodzeniem ciała maluszka. W taki sposób dziecko jeździ co najmniej do ukończenia 12 miesiąca życia, lecz niekiedy, gdy jego małe ciałko wciąż mieści się w siedzisku, rodzice postanawiają poczekać z zakupem. Fotelik samochodowy dla noworodka jest prosty w montażu. Zwykle mieści się do każdego auta, dzięki czemu nie dobór fotelika pod względem wielkości nie sprawia większego problemu. Często wykorzystywany jest również jako nosidełko, które za pomocą specjalnych adapterów, mocuje się w ramie wózka dziecięcego. Dzięki jednemu, standardowemu montażowi, nie trzeba martwić się o to, że nie będzie on pasował.

W grupie I znajdują się fotelik dla niemowlaka i starszego dziecka. Gdy dziecko dochodzi do wagi 9 kg można zacząć rozglądać się za większym fotelikiem, by każda jazda stała się jeszcze bardziej komfortowa. Zanim jednak wybierze się dany model, warto przymierzyć malucha do niego i sprawdzić, czy jest on przystosowany do wzrostu dziecka. Montuje się tyłem oraz przodem do kierunku jazdy. I choć przewożenie dziecka tyłem jest bezpieczniejsze, wraz z wiekiem nie można mu tego zapewnić. Malec wyrasta i potrzebuje zdecydowanie więcej przestrzeni. Podczas zakupu tego fotelika samochodowego warto zwrócić szczególną uwagę na pasy wewnętrzne, które powinny być zawsze zapięte ciasno.

Bezpieczne foteliki samochodowe 15-36 kg

Fotelik samochodowy w kategorii 15-36 kg znajduje się w grupie II. Przedział ten nie jest prosty. Podczas zakupu fotelika można natknąć się na wiele rzeczy, które nie nadają się do bezpiecznego przewożenia dzieci. Regulatory pasów lub podstawki pod pupę nie są nigdy dobrym rozwiązaniem. Nie spełniają one określonych norm i przede wszystkim nie chronią bocznych stron ciała oraz głowy. Prawidłowo wyposażony fotelik powinie posiadać system isofix, czyli uchwytów, które montuje się między oparciem a siedziskiem fotela w samochodzie. Przymocowuje się je bezpośrednio do konstrukcji. Staje się to bazą do fotelików i daje gwarancję, że zostały one odpowiednio dobrane. Ponadto powinny cechować się dobrym zapięciem pasów, które nie będą przebiegały zbyt blisko szyi, gdyż w trakcie wypadku może uszkodzić się kręgosłup. Pas biodrowy natomiast nie może spoczywać bezpośrednio na brzuchu, by nie zgniatał narządów wewnętrznych.

Foteliki samochodowe do 36 kg

Fotelik samochodowy 9-36 kg trudno jest niekiedy powiązać z jakąkolwiek grupą. Zostały zaprojektowane po to, by przewozić dzieci od okresu poniemowlęcego aż wieku szkolnego. Pociechy mogą używać ich do momentu, kiedy osiągną wzrost 150 cm. Jest to produkt bardzo uniwersalny i może być on użytkowany przez małych pasażerów przez lata. Chroni przed niebezpiecznymi sytuacjami i sprawdza się doskonale dla każdego dziecka, które potrzebuje czuć się komfortowo.

Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe w ofercie sklepu internetowego Bamboli

W sklepie Bamboli znajdziesz starannie wyselekcjonowane foteliki samochodowe, które dadzą pewność i Tobie, i Twojemu dziecku. Dzięki specjalnym mechanizmom można zamontować je niemalże w każdym modelu auta. Wszystkie foteliki przeszły specjalne testy zderzeniowe, dlatego też nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo. Można bez obaw dobrać je także do wielkości dziecka, a także do jego wieku. Malec zyska dzięki temu dobrze dobrany fotelik, a podróże staną się dla niego przyjemnością. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wybraniem najlepszego i najbezpieczniejszego fotelika samochodowego dla niemowlaka lub starszaka.