Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
17 18
Producenci
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtry

.

Woreczki na smoczek

Przechowywanie akcesoriów dla najmłodszych bywa problematyczne, ponieważ musimy dbać o to, aby nie wchodziły w kontakt z bakteriami oraz drobnoustrojami. Oczywiście zaleca się korzystanie ze sterylizatorów oraz odkażaczy, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Na spacerze lub w podróży bywa to mocno utrudnione. Na szczęście producenci akcesoriów dla najmłodszych znają problemy rodziców i szukają rozwiązań mogących znacznie uprzyjemnić ich życie. Jednym z nich są woreczki na smoczek, czyli produkty zaprojektowane w taki sposób, aby bezpiecznie przechowywać ulubione akcesorium maluszków. 

Smoczki od zawsze są w czołówce ulubionych przedmiotów najmłodszych. Akcesorium to przede wszystkim uspokaja naszą pociechę. Wielu rodziców nie wyobraża sobie usypiania dziecka bez polegania na smoczkach. Problem jednak w tym, że skoro maluszki trzymają je w ustach, to musimy zadbać o ich czystość. Najlepiej byłoby je wyparzać lub umieszczać w specjalnych sterylizatorach przez każdym użyciem, każdy tata i mama doskonale wiedzą jednak, że w praktyce jest to niemalże niemożliwe. Właśnie dlatego należy zadbać o odpowiedni sposób przechowywania smoczków. Nie możemy po prostu odłożyć go na półkę, gdzie przez noc będzie się kurzył. Niezalecaną praktyką jest również przechowywanie ich luzem w najróżniejszych torbach podręcznych czy plecakach. Rozwiązanie tego problemu jest jednak stosunkowo proste i – co nie jest bez znaczenia – tanie. Wystarczy kupić odpowiednich rozmiarów woreczki do smoczków. Wykonuje się je najczęściej ze specjalnej bawełny muślinowej. Materiał ten nie dość, że  przepuszcza powietrze, to jeszcze dostępny jest w wielu różnorodnych wariantach kolorystycznych. Z pewnością uda nam się znaleźć dokładnie taką propozycję, która doskonale wpisze się w estetykę dziecięcego pokoiku czy naszej torby podręcznej. Co jednak najważniejsze, smoczka nie trzeba odkażać po wyjęciu z takiego woreczka. Co ostrożniejsi rodzice na pewno będą chcieli go przepłukać, jednak nie jest to konieczne. Produkt bezproblemowo wypierzemy w pralce w czterdziestu stopniach.