Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Filtry

Cena
9 23
Producenci
więcej... mniej
Filtry

.

Bajki i baśnie

Bajki i gry dla dzieci są niezbędnym elementem rozwoju intelektualnego i emocjonalnego przez całe dzieciństwo. Warto więc zachęcać dzieci do sięgnięcia po nie i samodzielnie czytać im przynajmniej kilka stron dziennie. Klasyczne baśnie, na których wychowali się rodzice są bardzo ważne, dają od razu podstawy kulturowe, ale równie atrakcyjne dla najmłodszych i dopiero zaczynających czytać mogą być te, które nawiązują do uwielbianych przez nie bajek, jak np.: "Masza i niedźwiedź Złota księga bajek".

Czarna Owca - O dziewczynce, która chciała ocalić książki -32%
23,79 zł 34,99 zł
Wysyłka w 24h! - w magazynie 1 produkt
Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz - Miasto jak z bajki -26%
9,92 zł 13,40 zł
Wysyłka w 24h! - w magazynie 1 produkt
Egmont - Moje bajeczki o Stalowym Patrolu. Robot Trains -17%
16,60 zł 20,00 zł
Wysyłka w 24h! - w magazynie 1 produkt
Niko - Ignaś. Opowieści patriotyczne -35%
16,24 zł 24,99 zł
Wysyłka w 24h! - w magazynie 3 produkty
Głośne czytanie bajek zapewnia dzieciom harmonijny rozwój, tworzy bliskie relacje między dzieckiem a rodzicami. Czytanie bajek dzieciom ma jednak znacznie więcej zalet. Dlaczego warto czytać dzieciom? Choć noworodki i niemowlaki nie rozumieją bajek czytanych przez rodziców, to warto je do tego przyzwyczajać. Nie tylko szybciej zasypiają, ale spokojny głos rodziców zapewnia im poczucie bezpieczeństwa. Wraz z wiekiem dzieci coraz więcej rozumieją, bajki poszerzają ich słownictwo, ale przede wszystkim budują własny świat wartości, pozwalają odróżniać dobro od zła, dokonywać wyborów. Bajki, baśnie i legendy Bajki i baśnie wprowadzają dzieci w świat fantazji, który lepiej rozumieją niż otaczającą ich rzeczywistość. To także świat, który pomaga im rozwijać wyobraźnię i ciekawość. W trakcie czytania często zadają pytanie: dlaczego? Świadczy to nie tylko o ich ciekawości, ale o dociekaniu logicznego związku. Przygotowaliśmy dla Państwa niezwykłą kolekcję ponad tysiąca bajek i baśni dla dzieci w różnym wieku. Na szczególną uwagę zasługuje książka „Baśnie i legendy. Najpiękniejsze opowieści” wydawnictwa Martel. Pięknie ilustrowane zwrócą uwagę każdego dziecka. W naszej ofercie znajduje się także ponadczasowy Kopciuszek i inne bajki, baśnie i legendy z lat dzieciństwa rodziców. Bohaterowie bajek oczywiście się zmieniają. Dziewczynki uwielbiają słuchać bajki z serii Masza i Niedźwiedź Złota Księga Bajek. Opowiadania oparte na popularnym serialu zawsze chętnie słuchane są przed snem. Wspólne czytanie książek z serii Wielka Księga Bajek i Baśni zaowocuje szybszym rozwojem dziecka, wzbogaci jego słownictwo, rozbudzi ciekawość świata, a piękne ilustracje pobudzą nie tylko fantazję, ale także zmysł estetyki.