Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

10 pomysłów na to, co możesz zrobić z niewykorzystanym papierem ozdobnym

10 pomysłów na to, co możesz zrobić z niewykorzystanym papierem ozdobnym

0 Komentarzy

Estetyczny i zdobiony papier do pakowania prezentów to konieczność, kiedy chcemy wręczyć upominek komuś bliskiemu naszemu sercu. Co prawda niekiedy wykorzystuje się torebki prezentowe, które doskonale nadają się do zapakowania podarków o nieregularnych kształtach (oczywistym przykładem jest tutaj butelka ulubionego trunku obdarowywanej osoby – będzie dużo lepiej prezentować się w eleganckiej torebce niż w papierze ozdobnym), lecz nie robią takiego wrażenia. 



Papier ozdobny jest integralną częścią prezentu. Przecież bez trudu możemy znaleźć rolkę we wzory korespondujące z zainteresowaniami kogoś, komu wręczamy upominek. Pomyślmy też o pojawiającej się satysfakcji i poczucia doskonale dobranej oprawy prezentowej, podczas gdy obdarowany ostrożnie odwija papier – tak, aby go nie uszkodzić, ponieważ chce zostawić sobie go na pamiątkę. Takie sytuacje powodują, że chodzenie po sklepach i przeklikiwanie kolejnych stron internetowych z szeroko rozumianym asortymentem imprezowym w poszukiwaniu idealnej opcji jest warte zachodu. Chociaż każdy ma swoją własną wizję i koncepcję prezentu idealnego, to wszyscy zgodzą się z tym, że każdy upominek zasługuje na równie doskonałą oprawę. Papier ozdobny w różnych odmianach cieszy się więc ogromną popularnością, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie go w swoim pomyśle prezentowym. Często jednak okazuje się, że nie potrzebujemy całego rulonu takiego akcesorium, wystarczy nam dużo mniej. Zostajemy wtedy z niemalże całą rolką papieru. Co możemy zrobić? Albo poczekać na kolejną okazję do zrobienia z niego użytku, albo wyrzucić zbędny nadmiar. W zdecydowanej większości wybiera się drugą opcję, chociaż warto zdać sobie sprawę z istnienia trzeciej. Można przecież wykorzystać nieużyty papier do innych rzeczy.



1.  Wyklejanki z dzieckiem

Papier prezentowy najczęściej ma jasno określone wzory, których kontury są wyraźnie zaznaczone. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby spędzić przyjemnie czas ze swoją pociechą, wziąć w ręce nożyczki i klej w sztyfcie oraz zacząć bawić się w wyklejanki. Jeżeli na naszym papierze widnieją postaci ze znanych przebojów kinowych dla dzieci, to możemy być pewni, że uśmiech na dziecięcej twarzy będzie utrzymywał się cały dzień. W przypadku innych wzorów możemy postawić na wykonywanie abstrakcyjnych kartek ozdobnych. Powycinajmy nieokreślone kształty, aby później nakleić je na kolorowym kartoniku. Dzięki temu tworzymy niebanalną ozdobę, idealną do oprawienia w ramkę i zawieszenia w dziecięcym pokoiku. Warto trzymać takie dekoracje wykonane z dzieckiem właśnie w jego czterech ścianach, aby maluszek miał poczucie sukcesu i cieszył się, patrząc na własnoręcznie wykonane akcesorium. To także doskonały pretekst do powspominania przyjemnych chwil spędzonych ze swoim tatą czy mamą, co na pewno będzie miało znaczenie za kilka lat, kiedy pociecha podrośnie.



2. Origami

Azjatycka tradycja wykorzystywania papieru do tworzenia najróżniejszych figur kojarzy się z bardzo wysokim poziomem trudności, co szybko zniechęca jej młodych adeptów. Oczywiście nasze dziecko nie musi o tym wiedzieć. Jeżeli sami opanujemy kilka podstawowych i stosunkowo prostych w konstrukcji kształtów, to bez trudu zaszczepimy chęć wykonania ich w swoim dziecku. Oczywiście w klasycznym orgiami wykorzystuje się specjalny biały papier, lecz na nasze domowe warunki niewykorzystany papier do prezentów będzie jak znalazł. Maluchy potrzebują bodźców wizualnych podczas swoich zabaw, zatem wybór będzie idealny. Pamiętajmy tylko, aby wspierać pociechę w tej zabawie, żeby nie poczuła się zbyt zagubiona. Nie musimy też dążyć do idealnego wykonania figury orgiami. To przecież tylko zabawa. 





3. Bukiet z papieru

Na zajęciach z plastyki wykonuje się czasem zadanie oparte na wykonaniu papierowych bukietów. Wykorzystuje się do tego naturalnie kolorowy papier oraz wykałaczki, całość natomiast łączy się łatwo dostępnym klejem do papieru. Weźmy zatem nasze ścinki z papieru prezentowego, kilka wykałaczek, szkolny klej i stwórzmy z maluchem parę takich kwiatków. Następnie weźmy kawałek gąbki, umieśćmy ją w niewielkim opakowaniu, po czym wbijmy wykałaczki w gąbkę. Tym sposobem mamy domowej roboty kwiatki, których nie trzeba podlewać, ani pielęgnować, lecz doskonale prezentują się na półce czy biurku. 



4. Koperta

Prezenty możemy dawać nie tylko w pudełkach czy torebkach prezentowych. Niekiedy chcemy obdarować kogoś bliskiego bonem prezentowym czy po prostu pieniędzmi (kiedy idziemy na wesele bądź komunię). Warto zadbać o to, aby „opakowanie” takiego upominku niczym nie ustępowało pozostałym podarkom. W takiej sytuacji weźmy kawałek papieru prezentowego i dzięki prostym poradnikom w internecie, jak samodzielnie wykonać kopertę, złóżmy go w analogiczny sposób. Taka koperta na pewno zostanie zapamiętana, a obdarowana osoba zdecyduje się zachować ją na inną okazję. Pamiętajmy, że kiedy decydujemy się na wręczenie komuś prezentu, który nie wymagał zbyt dużo inwencji, to dobrym pomysłem byłoby zadbanie o oprawę podczas wręczenia. Dlatego koperta z papieru prezentowego będzie strzałem w dziesiątkę. To także świetny sposób wręczania bliskim zaproszeń na wesele. 



5. Nietypowe półki

Aby tchnąć nieco świeżości w nasze domowe wnętrze, wcale nie potrzebujemy przeprowadzać remontu, przemeblowania czy zmieniania dotychczasowego wyposażenia. Niekiedy wystarczy trochę pomysły na wykorzystanie akcesoriów, które mamy pochowane po szafkach z założeniem „a nuż się przyda”. Idealnym przykładem takich przedmiotów są drewniane opakowania, w których niekiedy przychodzą zamówione perfumy czy kosmetyki, zwłaszcza te o naturalnym składzie. Mało kto je wyrzuca, wychodząc właśnie z założenia, że kiedyś może znajdzie się czas i okazja na wykorzystanie ich w interesujący sposób. Połączenie ich ze skrawkami papieru prezentowego okaże się kluczem do wykonania oryginalnych półek, które następnie możemy zawiesić w swoim lub pociechy pokoju. Cała zabawa polega na przyklejeniu odpowiednio dociętego kawałka papieru do dna pudełka, a następnie powieszeniu całości spodem do ściany. Nie wymaga to ani żadnych specjalistycznych narzędzi, ani umiejętności. Trzeba jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni klej i półka gotowa. 



6. Półka na zabawki

Kiedy dekorujemy i wyposażamy pokój naszej pociechy, to zwykle zależy nam na spójności stylistycznej oraz na atrakcyjności wizualnej. Łączymy więc podstawowe zasady dekorowania wnętrz ze stymulacją dziecięcych receptorów wzrokowych. Zadanie to potrafi być naprawdę wymagające, chyba że zdecydujemy się na wprowadzenie małego elementu DIY. Zwykle, kiedy kupujemy regał do samodzielnego złożenia (a w zdecydowanej większości sklepów meblowych jest to preferowana opcja), mamy w paczce tylną ściankę regału. Czasami jest ona zrobiona z giętkiej dykty, na którą bez trudu przykleimy niewykorzystany papier ozdobny. Dzięki temu zyskamy jedyny w swoim rodzaju regał na zabawki. Z jednej strony doskonale wpisujący się w założoną estetykę pokoiku, z drugiej zaś – wzbogacony o dodatkowe walory kolorystyczne możliwe do zauważenia wyłącznie z pewnego kąta widzenia. 



7. Pudełeczka i opakowania 

W pokoju dziecka z pewnością przyda się kilka pudełek na drobne zabawki czy przybory. Oczywiście bez trudu kupimy takie akcesoria w sklepach papierniczych, lecz w zdecydowanej większości przypadków ich estetyka pozostawia wiele do życzenia. Nic straconego. Wystarczy wszystkie je okleić pozostałymi po ostatnich świętach czy urodzinach kawałkami papieru ozdobnego. Warto kierować się kluczem przy takim dekorowaniu, np. małe pojemniki oklejać jednym papierem, nieco większe – innym itd. Dzięki temu bardzo niskim kosztem zyskamy oryginalne tekturowe pudełeczka na drobiazgi naszej pociechy.





8. Ozdoby wiszące

Organizujemy przyjęcie urodzinowe i zostało nam mnóstwo niewykorzystanego papieru? Żaden problem. Wystarczy wziąć kawałek tekturki i wyciąć z niej kółka o różnych rozmiarach. Z wycięciem takich kształtów nie będziemy mieli najmniejszych trudności, jeśli wcześniej zrobimy porządny obrys. Możemy wykorzystać do tego specjalne wzorniki techniczne lub po prostu wykorzystać to, co mamy w domu – szklanki, solniczki czy inne akcesoria z okrągłą podstawą. Po wycięciu takich kółek naklejmy na nie analogicznie docięty papier, po czym połączmy je niewidoczną żyłką lub nicią – od największego do najmniejszego. Tym sposobem, bez żadnego nakładu finansowego, stworzyliśmy fantastyczne ozdoby wiszące, które wizualnie urozmaicą wystrój pomieszczenia pod imprezę. 



9. Obwoluta na notes

Pracujemy w branży kreatywnej i chcemy, aby klienci wiedzieli o naszych wszechstronnych pomysłach? Wykonajmy z papieru ozdobnego jedyną w swoim rodzaju obwolutę na notes. Dodatkowo możemy nakleić na niej wycinankę zrobioną z jeszcze innego papieru. Dzięki temu, podczas spotkań biznesowych, kiedy wyciągniemy swój notes, aby zapisać datę kolejnego spotkania, kontrahenci zobaczą, że nasza kreatywność nie jest jedynie popularnym obecnie słowem-wytrychem wykorzystywanym przez osoby wchodzące na rynek pracy, tylko rzeczywistą cechą wychodzącą nawet poza sferę zawodową. Takim sposobem zapunktujemy u zleceniodawcy nawet przed wykonaniem faktycznego zlecenia. 



10. Własnoręcznie zrobione konfetti

Konfetti to obowiązkowy punkt programu imprezy urodzinowej czy sylwestrowej. Nie musimy jednak go kupować, wystarczy, że wykorzystamy niespożytkowany wcześniej papier prezentowy. Jeśli mamy dziurkacz (możemy też go kupić w najbliższym sklepie papierniczym) to kilka minut dziurawienia papieru pozwoli nam uzyskać dziesiątki drobnych, okrągłych ścinków. Wyrzucone w odpowiednim momencie imprezy w powietrze będą wspaniałą atrakcją, która uhonoruję wagę chwili. 

Widzimy zatem, że to, co dla niektórych jest zbędnym akcesorium, które powinno znaleźć się na śmietniku z odrobiną pomysłowości może zamienić się w dekoracje, konfetti, figurę z orgiami czy piękną wyklejankę. Wykorzystajmy więc swoją kreatywność oraz nieskończone pokłady dziecięcej wyobraźni, aby zamienić zalegające w naszych szafkach pozostałości papieru prezentowego na doskonały materiał do zabawy czy dekoracji.

Zostaw komentarz

*
**Wymagane
*