Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Bestsellery

10 zabaw dla dzieci na sylwestrowy wieczór

10 zabaw dla dzieci na sylwestrowy wieczór

0 Komentarzy

Nie da się ukryć, że tegoroczny sylwester będzie znacznie odbiegał od tego, jak obchodziliśmy to święto w ubiegłych latach. Czy to jednak powód do całkowitej rezygnacji ze świętowania nadejścia nowego roku? Zdecydowanie nie. Co więcej, warto wykorzystać niecodzienną sytuację i poświęcić ten czas na zacieśnienie więzi między najbliższą rodziną. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w 31 grudnia, dobrym pomysłem byłoby przygotowanie interesujących atrakcji i gier dla całej rodziny, w których równie chętnie udział wezmą najmłodsi oraz nieco starsi krewni.Nie da się ukryć, że w czasie sylwestra większość ludzi decyduje się na organizowanie kameralnych przyjęć dla swoich najbliższych. Czasami warto jednak skupić się wyłącznie na domownikach i zorganizować małą zabawę wyłącznie dla nich. Tym bardziej że w pewnym momencie dzieciaki zaczynają już dopytywać rodziców o możliwość spędzenia sylwestra poza domem. Po przekroczeniu przez pociechy tej magicznej bariery samodzielności trudno będzie zatrzymać ją w domu na tego rodzaju okoliczności. Wykorzystajmy zatem to, że jeszcze tego wieku nie osiągnęły i z pewnością będą chciały spędzić ten wieczór w domu, razem z nami. Jak wybrać zabawy sylwestrowe?

Kiedy zaczniemy zastanawiać się nad doborem sylwestrowych zabaw, szybko okaże się, że pomysłów jest naprawdę sporo. Jak zatem wybrać te najatrakcyjniejsze, przy jednoczesnym ograniczeniu nakładu pracy do minimum? Naturalnie zależy nam na tym, aby umilić wszystkim domownikom wieczór, lecz nie ma sensu przygotowywać się do tego dnia z dużym wyprzedzeniem. Najlepiej wykorzystać już posiadane akcesoria i dzięki swojej kreatywności nadać im na chwilę nieco innej funkcji.W następnej kolejności pamiętajmy o bezpieczeństwie najmłodszych. Dobrym pomysłem będzie więc wymyślenie takich sposobów spędzania wolnego czasu, które dzieciakom w żaden sposób nie będą zagrażały. To też dobry moment, żeby wspomnieć o fajerwerkach i petardach. Z jednej strony są one nieodłączną częścią żegnania starego roku. Z drugiej jednak, coraz częściej mówi się o tym, żeby zamiast nich wybierać mniej inwazyjne alternatywy, jak chociażby specjalne urządzenia do tworzenia skoncentrowanych, kolorowych wiązek laserów czy snopów światła. Nie dość, że są to całkowicie ciche rozwiązania i nie zagrażają środowisku naturalnemu, to jeszcze nie musimy wychodzić na zewnątrz, aby móc nacieszyć nimi oczy. Nie trzeba chyba zaznaczać, jak szczególnie istotne jest to przy okazji tegorocznych obchodów końca roku. Pamiętajmy także o tym, że atrakcje świetlne dają nam znacznie większą kontrolę – bez trudu zastosujemy specjalne filtry, dzięki którym rzucone snopy światła zamienią się w finezyjne figury lub nawet uda nam się stworzyć warunki do oryginalnego teatrzyku cieni. Nie da się ukryć, że tego typu rozwiązanie jest po prostu dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze. Możemy być pewni, że nasza pociecha z utęsknieniem wyczekuje spektakularnego widowiska sylwestrowego, zapewnijmy więc je na niespotykanym dotąd poziomie – i to w zaciszu własnego domu. Kiedy dodatkowo zaplanujemy jeszcze inne zabawy sylwestrowe dla dzieci, to szybko okaże się, że jest Najciekawsze zabawy sylwestrowe

Myśląc o zabawach sylwestrowych, warto iść w kierunku prostoty i minimalizmu. Najlepsze atrakcje opierają się przecież na wspólnym działaniu i interakcji, a nie na wymyślnych i skomplikowanych zasadach. Skupmy się więc na prostych pomysłach, do których realizacji nie potrzebujemy wymyślnych akcesoriów, tylko bez trudu wykorzystamy przedmioty codziennego użytku lub ewentualnie szybko zdążymy się w nie wyposażyć. Balonowa siatkówka

Planując zabawy sylwestrowe w domu, nie możemy zapomnieć o balonach. Ten nieodzowny element każdego przyjęcia momentalnie zamienia zwykłą przestrzeń w prawdziwe miejsce do imprezowania. Obecnie na rynku znajdziemy wiele interesujących rodzajów balonów – kolorowe, o różnych rozmiarach czy nawet przezroczyste w widocznym konfetti w środku. Te ostatnie mają dodatkowy atut w postaci możliwości przebicia ich, co wywoła fantastycznie wyglądający deszcz papierowych ścinków opadający na wszystkich gości. Równie ciekawym wykorzystaniem balonów jest mini mecz siatkówki. Wystarczy tylko ustawić się dwójkami po przeciwległych stronach pokoju i już można zacząć odbijać balonik. Zaletą tego rozwiązania jest to, że istnieje bardzo mała szansa uszkodzenie wyposażenie pokoju. Zabawa ta jest też zupełnie bezpieczna. Lekki, wolno opadający balonik bardzo prosto trafić otwartą dłonią, tak, aby uchronić go od upadku na ziemię. Oczywiście drużyna, która jako pierwsza upuści „piłkę” pięć razy – przegrywa. Taka zabawa nie tylko wzmaga zdrową rywalizację (co bywa kluczowe przy okazji naturalnego dziecięcego rozwoju), ale również pozwala się trochę poruszać – jest to istotne zwłaszcza w tym kontekście, że zimą maluchy nie mają zbyt wiele okazji do aktywnego spędzania wolnego czasu, warto zatem szukać tego typu alternatyw, dzięki czemu nawet oczekiwanie na nadchodzący nowy rok okaże się doskonałą zabawą. 

Karnawałowe maski

Chociaż karnawał już dawno za nami, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby również w sylwestra przywołać wspomnienia z tego okresu. Osiągniemy to niezwykle prostym sposobem – wystarczy tylko wziąć kilka materiałów do zabaw DIY, karton, nożyczki, gumkę, brokat lub bibułę i już możemy wykonać fantastycznie wyglądającą maskę. Podstawową trudność, jaką może napotkać dziecko, to oczywiście łączenie ze sobą wszystkich elementów, tak, aby rezultat był satysfakcjonujący zarówno pod kątem wizualnym, jak i komfortu noszenia. Tego typu zabawy sylwestrowe dla dzieci w domu opierają się przede wszystkim na kreatywności i małej motoryce. Istotna jest w szczególności ta ostatnia. Nie da się ukryć, że maluszki miewają sporo kłopotów z manipulowaniem obiektami, zginaniem palców i ściskaniem trzymanych obiektów. Naturalnie jako rodzice, musimy pomagać im, zwłaszcza w momentach, kiedy trzeba kleić ze sobą przygotowane wcześniej elementy. Jeśli chcemy wykorzystywać np. klej na gorąco, to zadbajmy o to, aby dziecko nawet nie miało możliwości go dotknąć. Pistolet do kleju nagrzewa się do naprawdę niebezpiecznych temperatur, zatem bądźmy ostrożni.Sama maska świetnie sprawdzi się już podczas imprezy, zwłaszcza jeśli pozostali domownicy także przygotują swoje własne. Taka zabawa maskowa na pewno zostawi przyjemne wspomnienia każdemu uczestnikowi, a zdjęcia ze spotkania staną się fantastyczną pamiątką doskonałego pożegnania minionych ostatnich miesięcy. A po skończonym przyjęciu takie maski można zamienić w oryginalne dekoracje, które podkreślą klimat salonu czy przedpokoju. Nie mówiąc już tym, że pociecha zyska element kostiumu na zbliżające się w szkole bale przebierańców czy inne przyjęcia kostiumowe – a ostatnio są one całkiem popularne. Warto mieć to zatem na uwadze. 

Teatrzyk cieni

Kiedy zdecydujemy się na specjalne urządzenie do gry świateł, aż szkoda nie wykorzystać ich do stworzenia specjalnego teatru cieni. Ta zabawa ma niezwykle długą i bogatą tradycję, na potrzeby naszego przyjęcia jednak wykorzystajmy ją do urozmaicenia czasu podczas zabawy sylwestrowej. Doskonałym pomysłem okażą się specjalne kalambury opierające się na tym, że jedna osoba pokazuje kształty, a pozostali uczestnicy zabawy próbują odgadnąć, co też ten cień przedstawia. Oczywiście cała atrakcja polega także na takim układaniu palców i dłoni, aby figury widoczne na ścianie jak najwierniej odpowiadały zamiarom pokazującego. W przypadku maluszków ponownie mamy tutaj więc do czynienia z zabawą podnoszącą sprawność z zakresu małej motoryki. Szybko okaże się, że taka prosta, zdawałoby się, zabawa, wymaga ogromnej świadomości wykonywanych ruchów. Jeśli zatem nasza pociecha miewa problemy z koordynacją typu ręka-oko, to taka zabawa bez wątpienia okaże się strzałem w dziesiątkę.

OKULARY PAPIEROWE

MERI MERI

Zestaw 10 par papierowych okularów w 5 wzorach. Wymiary opakowania: 15 x 10 cm.

44,99 zł

Każdemu zależy, aby zaplanowane ciekawe zabawy sylwestrowe w domu zaangażowały maluszków. To przecież o ich radość chodzi nam w pierwszej kolejności. A trzeba powiedzieć, że najmłodsi mają dzisiaj wiele możliwości, jeśli chodzi o dobór swoich zabaw. Z jednej strony elektroniczna rozrywka, z drugiej coraz bardziej złożone zabawki oparte o elektroniczne podzespoły. Chociaż można zauważyć, że producenci ostatnimi czasy wracają do nieco prostszych formuł zabawek, wykorzystując chociażby ekologiczne drewno, to zdecydowana większość trendów w przemyśle zabawkarskim mocno korzysta z postępu technologicznego.Jeśli zależy nam na tym, aby zaproponować najmłodszym rozrywki sylwestrowe o nieco innym charakterze, to przede wszystkim należy zaproponować im coś, co je zaintryguje. Gra w balonową siatkówkę, klejenie masek karnawałowych czy teatrzyk cieni to właśnie takie rozrywki o całkowicie niepowtarzalnym dla najmłodszych charakterze. Szybko okaże się, że dzieciaki całkowicie zatopią się w takiej rozrywce, zapominając o całym świecie. Pamiętajmy więc, aby na chwilę przed północą przerwać zabawę, wziąć łyk bezalkoholowego szampana i uruchomić przygotowany wcześniej sylwestrowy pokaz świateł. I, jak to się mówi, do siego roku!

Zostaw komentarz

*
**Wymagane
*