Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Bestsellery

Plażowy niezbędnik maluszka - co zabrać nad wodę

Plażowy niezbędnik maluszka - co zabrać nad wodę

0 Komentarzy

Jak lato, to i oczywiście plaża! Długie pobyty nad wodą w słoneczny dzień stanowią doskonałą formę relaksu podczas weekendu czy dłuższego urlopu. Będąc nad morzem czy jeziorem można swobodnie łączyć aktywny wypoczynek z biernym, czerpiąc pełną radość z wakacyjnej atmosfery. Oczywiście, jeśli ma nam towarzyszyć maluszek, taka wyprawa wymaga szczególnych przygotowań.Musimy zapewnić dziecku odpowiednie warunki do odpoczynku, rozrywkę i bezpieczeństwo. Wszystko to osiągniemy, pamiętając o właściwych akcesoriach, które podczas przebywania na gorącej plaży są po prostu niezbędne. Równie ważna jest lokalizacja, jaką wybieramy do wypoczynku oraz pora dnia. Jak widzimy, kryteriów jest niemało, dlatego przed wyruszeniem nad wodę warto zasięgnąć informacji i odpowiednio się przygotować, aby umożliwić dziecku przyjemny i bezpieczny pobyt na plaży.Z dzieckiem nad wodą - na co powinniśmy uważać?

Duże znaczenie podczas szykowania się nad wodę ma nie tylko nasze osobiste wyposażenie, ale również teren, który wybieramy do wypoczynku. Jeśli wyruszamy z maluchem, szczególnie należy unikać zaśmieconych plaż, na których leżą porzucone butelki lub inne odpady. O ile w przypadku dorosłych można by to jeszcze jakoś zaakceptować, o tyle pobyt z dzieckiem na brudnej plaży stwarza ryzyko. Wystarczy chwila nieuwagi, by maluch sięgnął po ostry fragment szkła czy brudne opakowanie. Zadbajmy o to, by przestrzeń wokół naszego stanowiska była czysta i wolna od śmieci.Równie istotna jest pora dnia, w jakiej chcemy wyruszyć nad wodę. Jeśli chodzi o najmłodszych, zdecydowanie odradza się plażowania między godziną 12 a 16. Latem jest to bowiem czas największych upałów. To jasne, że zabezpieczymy maluszka nakryciem głowy i kremem z filtrem, jednak nawet wtedy nie możemy mieć gwarancji, że wysoka temperatura nie będzie stanowiła zagrożenia dla jego zdrowia. Dlatego tak zaplanujmy rodzinny wyjazd, by uniknąć zbyt wysokich temperatur. Idealną porą dnia będzie czas przed godziną 12 lub pod wieczór.Problemem może być również zbyt otwarta przestrzeń plaży. Brak drzew rzucających cień lub parasola często bywa problematyczny nawet w tych godzinach, które uznajemy za bezupalne. Warto więc wybrać odpowiednio zacienione miejsce. Plaże nad jeziorami graniczą z lasem, dlatego istnieje duża szansa, że w swojej okolicy znajdziemy taką, na której drzewa dostarczają odpowiednio dużo osłony przed słońcem. Jeżeli wybieramy tereny nadmorskie, zadbajmy o odpowiednio duży parasol lub namiot, w którym maluszek mógłby się skryć i odpocząć.Pakujemy się na wyjazd - o czym należy pamiętać, jadąc na plażę?

Dziecięce wyposażenie do pobytu nad wodą ma przede wszystkim służyć bezpieczeństwu malucha, jednak równie istotną kwestią jest zapewnienie mu odpowiednich warunków do zabawy i swobodnego korzystania z dobrodziejstw, jakie oferują plaże. Dlatego tak samo duże znaczenie mają wszelkie środki ochronne oraz akcesoria do zabawy. Co więc należy zabrać na taki wyjazd?Koce, ręczniki, ubranie na zmianę dla dziecka - komfort i swoboda podczas pobytu na plaży

KAPELUSZ PRZECIWSŁONECZNY - TENDER BLUE 6-12M

ELODIE DETAILS

Elodie Details ochronny kapelusz przeciwsłoneczny wykonany jest ze 100% bawełny, która zapewnia idealne dopasowanie.

119 zł

To oczywiste, że wybierając się na plażę musimy zabrać ze sobą coś, co będzie można rozłożyć na gorącym piasku i wykorzystać do siedzenia lub leżenia. Dla dziecka warto przygotować osobny odpowiednio duży kocyk, na którym będzie mógł się swobodnie bawić. Oprócz tego zabierzmy dodatkowe ubranka na zmianę w razie, gdyby maluch zabrudził sobie te, które ma mieć na sobie. Przydatne okażą się również chusteczki nawilżane podczas przewijania. Jeśli chodzi o sam ubiór dziecka podczas zabawy na plaży, powinien on mieć w miarę luźny krój tak, by nie przylegał bezpośrednio do ciała, lecz zapewniał swobodę ruchu i wentylację powietrza. Przede wszystkim jednak pamiętajmy o nakryciu głowy. Kapelusz przeciwsłoneczny z rondem stanowi najlepszą osłonę, bowiem chroni jednocześnie głowę, twarz i szyję.

Krem z filtrem - podstawowa ochrona dziecka na słońcu

Bez odpowiedniego kremu przeciwsłonecznego nie może być mowy o żadnym wyjściu dziecka z domu w upalny dzień. Twarz malucha i wszelkie odkryte części ciała należy nasmarować na około 15-20 minut przed wyruszeniem na plażę, a podczas samego pobytu nakładać kosmetyk co około 2 godziny lub każdorazowo po wyjściu z wody. Szukając odpowiedniego kremu dla najmłodszych, priorytetem powinien być jak najwyższy współczynnik ochrony przeciwsłonecznej. Dla maluszków poniżej 6 miesięcy zalecany jest kosmetyk z oznaczeniem SPF 50+. Z kolei w przypadku dzieci półrocznych i wyżej, można już zacząć stosować krem z filtrem dla niemowląt SPF 30. Przed zakupem kosmetyku zwróćmy też uwagę, czy chroni on skórę przed promieniowaniem UVA i UVB.Pieluchy do pływania - dla higieny i komfortu podczas kąpieli

Jeżeli zamierzamy bawić się z maleństwem w wodzie, potrzebna będzie specjalna pielucha przystosowana do kąpieli. Ma ona za zadanie utrzymać nieczystości i nie przepuszczać ich, dlatego jest niezbędna podczas pobytu na plaży czy basenie. Materiał szczelnie opina się w talii i na udach, lecz jest łagodny dla wrażliwej skóry dziecka. Z jednej strony pieluchy do pływania zapewniają swobodę, z drugiej zatrzymują kał w środku gwarantując higienę i brak ryzyka. Są przy tym niezwykle trwałe. Można je prać po każdym użyciu i nie przyjmują plam. Pamiętajmy jednak, że istotną rolę odgrywa tu właściwie dobrany rozmiar, dlatego musimy znać dokładne wymiary talii i ud dziecka. Zbyt ciasna pielucha spowoduje dyskomfort, za duża z kolei przepuści nagromadzone nieczystości.Jedzenie i picie nad wodą - jak przechowywać żywność?

SILIKONOWA MISECZKA Z PRZYSSAWKĄ I POKRYWKĄ MIŚ

WE MIGHT BE TINY

Miseczka z pokrywką i przyssawką to praktyczny produkt w sam raz dla dziecka, które chce jeść samodzielnie.

109 zł

Spożywanie posiłków i picie wody w plenerze zawsze wiążą się z ryzykiem niedostatecznej higieny lub utrudnionych warunków. Nie mamy stołu, a rąk nie umyjemy bezpośrednio przed sięgnięciem po żywność. Powinniśmy zatem maksymalnie ułatwić sobie wspólne jedzenie, a już w szczególności dziecku. Dobrze, aby wszelkie produkty, jakie zabieramy nad wodę były przechowywane w specjalnych pojemnikach na żywność. Najlepiej, gdyby poszczególne rodzaje artykułów znajdowały się w osobnych pudełkach tak, aby się nie mieszały. Do jednego włóżmy suche przekąski, do drugiego owoce itd. Umieszczone luzem w plecaku lub torbie narażone są na zgniecenie lub wysypanie i zabrudzenie bagażu. Jeśli chodzi o butelkę z piciem dla dziecka, zadbajmy, aby smoczek miał szczelną przykrywkę. W przypadku gdy maluch używa kubka niekapka, koniecznie zabierzmy ze sobą dodatkową czystą słomkę na zmianę. Po skończonym posiłku z pewnością przydadzą się też chusteczki nawilżane do rąk. Pamiętajmy, by podczas pobytu poza domem mieć paczkę w zanadrzu.Zabawa nad wodą - idealne zabawki plażowe

Nie da się ukryć, że dla malucha pobyt na plaży stanowi prawdziwą atrakcję. Nowe otoczenie, w którym cały czas coś się dzieje, piasek wszędzie dookoła oraz dostęp do wody stwarzają wyśmienite warunki do zabawy. To oczywiste, że jadąc na plażę zabieramy ze sobą odpowiednie zabawki, które mają zapewnić dziecku rozrywkę podczas całego pobytu. O ile w przypadku niemowląt wystarczy zwykła grzechotka lub ulubiony pluszak, o tyle starsze maluchy wymagają czegoś więcej. Mówimy tu oczywiście o takich akcesoriach, jak łopatka, grabki, sitko czy wiaderko, którymi można bawić się na piasku. Warto również zaopatrzyć się w specjalne zabawki do wody, takie jak choćby dmuchana piłka czy asekuracyjne kółko treningowe. Jeśli chodzi o większych kilkulatków, rozsądnym wyborem będzie tradycyjna piłka plażowa lub latawiec, a jeśli dzieciaki wykazują szczególną chęć do pływania - rękawki lub kapok.

Przygotowania do plażowego wypoczynku z dzieckiem nie są trudne ani czasochłonne. Chodzi po prostu o zapewnienie maluchowi wygody i bezpieczeństwa. Warto być w tym wypadku przezornym, szczelnie przechowując żywność oraz zabierając ubrania na zmianę czy dodatkowe akcesoria do spożywania posiłków. Mając więcej niż mniej oszczędzimy sobie ewentualnych kłopotliwych sytuacji. Krem przeciwsłoneczny to absolutna konieczność, jednak kąpieluszki nie są niezbędne, jeśli nie zamierzamy wchodzić z malcem do wody. Skompletujmy więc wyposażenie najlepiej dostosowane do naszych potrzeb.Zostaw komentarz

*
**Wymagane
*