Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

10 sposobów nadania torebkom prezentowym drugiego życia

10 sposobów nadania torebkom prezentowym drugiego życia

0 Komentarzy

Mówi się, że sposób wręczania i oprawy prezentu to jego integralne części. Nic więc dziwnego, że kiedy zależy nam na zrobieniu pozytywnego wrażenia na obdarowywanej osobie, dokładamy wszelkich starań, aby upominek miał estetyczne opakowanie. To także sprawdzian naszej kreatywności, ponieważ dzięki papierom prezentowym, torebkom upominkowym, specjalnym tasiemkom i kolorowym kokardkom jesteśmy w stanie zrobić małe dzieło sztuki. Kiedy widzimy, że obdarowana osoba z zaciekawieniem i entuzjazmem przygląda się sposobowi zapakowania prezentu, to możemy być pewni, że trafiliśmy w dziesiątkę. Torebki prezentowe coraz częściej zastępują tradycyjny papier ozdobny. Ich podstawowymi zaletami jest funkcjonalność, łatwa dostępność i możliwość ponownego użycia – co w przypadku papieru jest raczej niemożliwe. Taka wielorazowość powoduje, że torebkę, w której otrzymaliśmy podarek, można następnie wykorzystać podczas obdarowania kogoś innego, dając tym samym opakowaniu drugie życie. Czasami jednak dochodzi do sytuacji, w której jedna z naszych domowych szuflad zapełniona jest nieużywanymi torebkami, a my po prostu nie mamy co z nimi zrobić. Ze dwie, trzy zawsze warto mieć przygotowane na ewentualne urodziny kogoś bliskiego, lecz wiele osób ma dziesiątki niewykorzystanych opakowań. Na szczęście odrobina pomysłowości w połączeniu z innymi akcesoriami, jakie znajdziemy w domu, pozwoli nam łatwo zamienić je w przedmioty o zupełnie innym charakterze. Tym sposobem nadamy im nową funkcjonalność, tworząc ozdoby czy zabawki, które bez dwóch zdań będą wykorzystywane dużo częściej niż dotychczasowe torebki prezentowe. 



1. Wyklejanki

Dzieci uwielbiają wyklejanki i wycinanki. To bajecznie prosty sposób spędzenia czasu z pociechą na bardziej angażujących zajęciach niż oglądanie kreskówek. Problemem jednak bywa brak odpowiednik materiałów. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się, czy nie mamy w domu zbędnych torebek prezentowych. Najlepsze do wyklejanek będą te z wizerunkami zabawnych postaci. A jeżeli znajdziemy jeszcze takie opakowania, na których widnieją postacie ze znanych animacji dla dzieci, to już w ogóle mamy doskonałe materiały do pracy. W dalszej kolejności bierzemy nożyczki, tubkę kleju i już możemy przygotować fantastycznie wyglądającą wyklejankę. Następnie możemy zawiesić ją w dziecięcym pokoju, aby zdobiła jego ściany. Plakaty i inne często wykorzystywane dekoracje pomieszczeń dla najmłodszych stają się całkowicie zbędne, kiedy mamy do dyspozycji kilka nieużywanych torebek prezentowych oraz własną pomysłowość. 



2. Obrazki do ramki

Z pewnością każdy z nas niejednokrotnie widział torebki ozdobne wykonane z charakterystycznego połyskującego papieru. Najczęściej jest on dodatkowo wzbogacany o odbijające światło zdobienia, tworząc iluzje niejednorodnego wzoru. Jeżeli znajdziemy takie opakowania w naszym domu, to dobrym rozwiązaniem będzie pocięcie ich na nieco mniejsze kawałki, aby potem każdy z tych skrawków oprawić w niewielką ramkę. Następnie kilka takich dekoracji zawieśmy w niewielkiej odległości na jednej ze ścian w naszym domu. Tym sposobem uzyskamy niepowtarzalne dekoracje, które w zależności od natężenia i kąta padania światła będą odznaczać się zupełnie innymi wzorami. Jeśli mamy zmysł dekoratora i estety, to warto także dobrać taki kolor torebek, żeby pasował z kolorem farby na naszej ścianie. Oryginalny efekt murowany, a podczas organizowania spotkań z przyjaciółmi, nikt nie przejdzie obok takich ozdób obojętnie. 



3. Kreatywne zabawki

Maluszki uwielbiają spędzać czas na samodzielnym wykonywaniu akcesoriów, a jeśli dodatkowo później akcesoria te będzie można wykorzystać w zabawie, to radość z takiej pracy będzie jeszcze większa. Aby samodzielnie zrobić zabawkę z torby prezentowej, będziemy potrzebować dodatkowych materiałów (najlepiej tekturki o podobnym kolorze co torba) oraz kleju lub zszywacza. Kiedy nie mamy jasno określonej koncepcji, jak chcielibyśmy, aby zabawka wyglądała, to warto sporządzić wcześniej projekt. Teraz w ruch idą nożyczki. Docinamy oczy, usta, ręce, nogi czy włosy (do włosów można wykorzystać kolorową włóczkę). Do takich zabaw najlepiej nadają się wysokie i wąskie torebki. Nie będziemy mieli problemów z ich znalezieniem, ponieważ zwykle używa się ich przy obdarowywaniu bliskich alkoholem. Gotową zabawkę można dodatkowo ozdobić brokatem lub kolorowymi naklejkami. Taka samodzielnie wykonana zabawka z pewnością będzie towarzyszyć dziecku podczas niejednej zabawy.



4. Ozdoby pudełek i pojemników

Współczesne trendy zauważalnie stawiają na przechowywanie drobiazgów w najróżniejszych pojemnikach i opakowaniach. W nowoczesnych sklepach z domowym wyposażeniem znajdziemy najróżniejsze akcesoria tego typu, dzięki którym przechowamy swoją biżuterię czy zabawki maluszka. Takie artykuły zwykle kupuje się z różnych źródeł, przez co wiele z nich różni się od siebie designem i estetyką, co może frustrować osoby dbające o utrzymanie spójności stylistycznej pomieszczenia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać nieużywane torebki prezentowe i okleić nimi nasze opakowania. Tym sposobem zyskamy kilka pudełek o identycznym wyglądzie, które ozdobią półki salonu czy pokoju dziecka. 



5. Pudełka

Alternatywą dla wcześniejszego sposobu jest po prostu samodzielne wykonanie pudełek z torebek prezentowych. Aby to zrobi,c, będziemy potrzebowali sztywnych tekturek, żeby umocnić konstrukcję. Torebki same w sobie są dość miękkie, trzeba je zatem dostosować do takiej funkcjonalności. Jeśli jednak przykleimy odpowiednio docięte paski tektury do wnętrza opakowania, będziemy mieli doskonale wyglądające pudełeczko. Ze sznureczków znajdujących się przy jego wierzchu możemy zrobić eleganckie wiązane zamknięcie. Rozwiązanie to łączy w sobie niskie koszty, praktyczny charakter oraz oryginalność, warto więc wykonać takie pudełka samemu. A jeśli dodatkowo lubimy zajmować się rękodzielnictwem, to z pewnością po drodze wpadniemy na jeszcze kilka angażujących pomysłów dodatkowego udekorowania takich opakowań. 





6. Oklejenie zeszytów, notesów, itd.

Chociaż dostępne obecnie na rynku zeszyty, notesy i kalendarze zeszytowe potrafią zapierać dech w piersiach swoim wzornictwem, to zdaniem wielu osób brakuje im oryginalności i personalizacji. Ten drugi aspekt jest szczególnie istotny w dzisiejszych czasach, jako wyraz podkreślenia własnej indywidualności. Jeśli zatem mamy kilka takich notesów czy zeszytów i zależy nam na nadaniu im nietuzinkowego wyglądu, to doskonałym sposobem na osiągnięcie celu będzie oklejenie ich wyciętymi na wymiar kawałkami torebek prezentowych. Wystarczy je następnie odpowiednio dopasować do okładek i przykleić klejem do papieru. To także ciekawy sposób na zwiększenie atrakcyjności zeszytów szkolnych naszej pociechy. 



7. Zakładki do książek

Czytanie książek to prawdziwa przyjemność. Współczesne wydawnictwa dbają dodatkowo o estetykę wydawanych pozycji, dzięki czemu podczas lektury możemy nie tylko wsiąknąć w świat kreowany na kartach ulubionych powieści, ale także cieszyć oko eleganckimi okładkami. Dlatego warto kontynuować ten zapoczątkowany przez wydawców trend i wykonać samodzielnie kilka eleganckich zakładek do książek utrzymanych w podobnej stylistyce. Mając kolorowe i odbijające światło torebki upominkowe, możemy pociąć je na szerokie paski, którymi następnie okleimy kawałek sztywnej tekturki. Tym sposobem zyskamy niezwykłą zakładkę zachęcającą nas do kontynuowania lektury. 



8. Etui

Wiele osób polega dzisiaj na sprzętach elektronicznych. Laptopy, smartfony, tablety, czytniki e-booków… Wszystkie te urządzenia łączy jedna cecha – są bardzo wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Aby więc minimalizować ryzyko powstania szkody, powinniśmy robić wszystko, co w naszej mocy, aby odpowiednio je zabezpieczyć. Dedykowane etui jednak potrafią być nie tylko drogie, ale i trudno dostępne. Co więc powinniśmy zrobić? Odpowiedź jest prosta - wykonać własne. Nie stanowi to absolutnie żadnej trudności. Do zrealizowania takiego projektu będziemy potrzebowali specjalnych pianek w kształcie prostokątów lub niezużytej folii bąbelkowej. Niezależnie od dostępnego materiału musimy okleić nim wnętrze torebki (w przypadku folii dobrze zrobić to dwuwarstwowo) i improwizowane etui gotowe. Podstawowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość wykonania go w dokładnie takich rozmiarach, jakich potrzebujemy. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka centymetrów ekstra na dodatkową przestrzeń. Wykorzystamy ją na materiał ochronny





9. Maski 

Maluchy uwielbiają przebieranki. Pełne przebrania jednak potrafią być bardzo kosztowne. Warto więc spróbować własnych sił w wykonaniu kostiumu. Problemem zawsze okazuje się jednak maska. Aby ułatwić sobie zadanie, możemy wziąć torbę prezentową i odpowiednio ją pomalować oraz wyciąć specjalne otwory na oczy, usta i nos. Tak przygotowana maska będzie wprawdzie różniła się od wysokiej jakości propozycji od znanych producentów, lecz nie wymaga żadnego wkładu finansowego i jako wykończenie kostiumu, który nasza pociecha założy jedynie jednorazowo, na szkolny bal, będzie w sam raz. 



10. Karty do gry

Dziecięce gry karciane to świetny sposób na spędzenie czasu z maluchem. Aby dodatkowo uatrakcyjnić rozgrywkę, można zastąpić zwykłe karty personalizowanymi alternatywami. Będziemy potrzebować do tego rodzinnych zdjęć oraz prostego programu graficznego. W oparciu o przejrzyste samouczki internetowe bez trudu wykorzystamy rodzinne zdjęcia podczas tworzenia karcianych figur, takich jak król, dama czy joker. Pamiętajmy jednak, że tył kart musi być zawsze taki sam. Warto wykorzystać w tym celu torebkę prezentową. Wyciąć ją w odpowiedni sposób i przykleić na tył wydrukowanych kartoników do gry. Tym oto sposobem stworzymy jedyną w swoim rodzaju talię kart z wizerunkiem naszej pociechy i pozostałych członków rodziny. 



Torby prezentowe stwarzają wiele interesujących okazji na wykorzystanie ich w domowych projektach. Połączenie kreatywności i smykałki do rękodzielnictwa pozwoli nam stworzyć prawdziwe cuda bez konieczności sięgania po portfel. To również cenna możliwość spędzenia produktywnego czasu z dzieckiem, dla którego zabawa własnoręcznie wykonanymi akcesoriami jest dużo ciekawsza niż tymi kupionymi.

Zostaw komentarz

*
**Wymagane
*