Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Bestsellery

Dekoracje na sylwestra - dla Ciebie i dziecka

Dekoracje na sylwestra - dla Ciebie i dziecka

0 Komentarzy

Na sylwester czeka każdy – zarówno najmłodsi niemogący doczekać się fantastycznego pokazu fajerwerków przed domem, jak i dorośli, którzy ponownie mają kilka chwil wytchnienia od codziennych obowiązków. Nic więc dziwnego, że chcemy podejść do tego dnia w szczególny sposób, zorganizować przyjęcie, zaprosić przyjaciół i zapewnić dzieciakom kilka przyjemnych atrakcji, aby czas do północy ubiegł na angażujących i ciekawych zabawach. Wspólne przygotowania

Nic tak nie zbliża rodziców z dziećmi, jak wspólne przygotowania przyjęcia. A akurat sylwester stwarza doskonałą okazję ku temu, żeby usiąść ze swoją pociechą i zabrać się za ręczne wykonywanie najróżniejszych ozdób oraz dekoracji sylwestrowych. Oczywiście wcześniej dobrze byłoby zastanowić się nad stworzeniem spójnej koncepcji całego spotkania, dzięki temu podczas robienia akcesoriów nie będziemy musieli zastanawiać się, czy będą one pasowały do reszty wystroju. Dzięki temu, że usiądziemy do przygotowań z już założonym motywem przewodnim zabawy, to bez trudu uda nam się stworzyć kilka koncepcyjnie spójnych ozdób, które na pewno zachwycą wszystkich gości. Takie spotkanie to jednak nie tylko ozdoby i dekoracje, ale także angażujące atrakcje dla najmłodszych i dorosłych, posiłki, no i typowo sylwestrowe rozrywki, jak kieliszek szampana o północy (dla maluchów oczywiście w wersji bezalkoholowej) oraz podziwianie pokazu fajerwerków, spontanicznie powstającego przed każdym blokiem czy domem. Wszystko to powoduje, że sylwester ma w sobie potencjał na niezwykły wieczór, który w pamięci dzieciaków zostanie na długi czas. Grudzień to w ogóle dla najmłodszych dość intensywny miesiąc. Najpierw mikołajki, potem święta, a na końcu sylwester. Trudno się zatem dziwić, że dla wielu pociech jest to najbardziej wyczekiwany miesiąc w roku. Zima i niskie temperatury im niestraszne, skoro w zamian mają takie atrakcje, jak prezenty od Świętego Mikołaja czy zabawę sylwestrową. Każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko nieustannie miało szeroki uśmiech na twarzy od ucha do ucha, kiedy więc przychodzi nam spędzić sylwester w domu, dekoracje powinny zachwycić każdego gościa – w szczególności tych najmłodszych. Niech poczują niepowtarzalny klimat okoliczności. 

Zabawa w DIY

Co jednak zrobić, aby, zdawałoby się, proste ozdoby sylwestrowe zachwyciły każdego, kto tylko je zobaczy? Odpowiedź jest prosta, wystarczy wykonać je własnoręcznie. Ostatnimi czasy wszelkiego rodzaju zabawy z zakresu DIY stają się niezwykle popularne. Maluchy już w szkole mają przedsmak tej interesującej rozrywki, kiedy na lekcjach plastyki przygotowują proste projekty. My natomiast zaangażujemy pociechy w nieco bardziej skomplikowane ozdoby. Chociaż zabawy manualne mają to do siebie, że wymagają nieco cierpliwości i determinacji, to efekt zawsze jest satysfakcjonujący, gdyż mamy poczucie, że udało nam się zrobić coś imponującego. Z prostego zestawu łatwo dostępnych materiałów powstaje fantastyczna dekoracja. Takie podejście kształtuje u najmłodszych radość z sukcesu oraz rzeczywiste poczucie wpływu na otaczającą ich rzeczywistość. Składanie, klejenie czy wycinanie papieru to proste czynności, które w ustalonej kolejności i dzięki wcześniej założonej koncepcji dają niesamowite rezultaty. Warto uczyć malca od pierwszych lat, że warto i próbować nowych rzeczy, i eksperymentować – tym sposobem zabaw w DIY staje się pretekstem do przekazania malcowi kilku ogólnych prawd na temat życia i podejmowania decyzji, a ponieważ od razu mamy kontekst w postaci powstających dekoracji sylwestrowych, dziecko ma się do czego odnieść.Zabawa „zrób to sam” ma jednak znacznie więcej zalet. Skupmy się na nieco bardziej mechanicznych – operowanie nożyczkami, składanie kartek, klejenie, wydzieranie czy wykrajanie to dość skomplikowane czynności manualnie. Najmłodsi, mający przecież problemy z małą motoryką, zyskują okazję do treningu chwytania, trzymania i ściskania. W zależności od wieku dziecka (im młodsza pociecha, tym prostsze dobieramy projekty DIY), nacisk położony na odmienne czynności jest inny. Dzieci, które radzą sobie już z pisaniem, na pewno nie będą potrzebowały dodatkowego treningu w zakresie manipulowania trzymanymi w dłoniach obiektami, przyda im się natomiast ćwiczenie ściskania i odpowiedniego ruszania całą ręką oraz dłonią. Wycinanie z kolei szlifuje połączenie nerwowe ręka-oko, czynność ta wymaga koncentracji, precyzji oraz utrzymania skupienia przez dłuższą chwilę, co często bywa wymagającym wyzwaniem dla najmłodszych. Szybko się jednak okaże, że dzięki temu, iż każde działanie owocuje widocznym rezultatem, dziecko nie straci motywacji, wręcz przeciwnie, poczuje się zachęcone do kontynuowania zabawy. Spędzając sylwester w domu, dekoracje stają się w zasadzie głównym punktem przygotowań. To właśnie one mają za zadanie zachęcić gości do zabawy i pozwolić im wczuć się w wyluzowany klimat noworocznej imprezy. Nie powinniśmy więc podchodzić do tego zadania zbyt późno, aby nie musieć decydować się na niesatysfakcjonujące półśrodki. Ze świadomością, że najmłodsi także potrzebują czasu na opanowanie wszystkich potrzebnych ruchów i czynności, zajmijmy się takimi przygotowaniami możliwie jak najwcześniej. 

Najciekawsze projekty DIYDomowe konfetti

Zacznijmy od czegoś prostego. W przypadku maluszków, które nie są w stanie jeszcze zbyt dobrze posługiwać się wszystkimi przyborami do wykonywania bardziej skomplikowanych projektów, można postawić na całkowitą prostotę. Zwykłe konfetti wykonane z kolorowych kartek, odblaskowych arkuszy czy wielobarwnych folii. I tutaj mamy dwie możliwe opcje. Po pierwsze, ręczne wycinanie małych kółeczek. Chociaż jest to dość czasochłonne i szybko staje się nieco nużące, to stwarza doskonałą okazję dla dziecka borykającego się z problemami motorycznymi do szlifowania ruchów dłonią. Oczywiście, aby w pełni zapewnić malcowi bezpieczeństwo, musimy dać mu niezbyt ostre nożyczki, najlepiej takie typowo szkolne, zakończone półokręgami. Tym sposobem dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Druga opcja jest znacznie prostsza i szybsza. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dziurkacz i zacząć dziurawić wszystkie posiadane przez nas kartki papieru. Uzyskane w efekcie tej czynności ścinki dość szybko ułożą się w pokaźny kopczyk. Niezależnie już od obranej metody, mają takie konfetti, warto je umieścić w woreczku, z którego następnie zaczniemy je sypać w kluczowym momencie imprezy, np. o północy. 

KONFETTI

MERI MERI

Kolorowe konfetti. Wymiary opakowania: 10 x 10 x 5 cm.

22,99 zł

Jeśli jednak nie mamy odpowiednio dużo materiału, to warto połączyć kilkadziesiąt własnoręcznie przygotowanych ścinków z gotowymi zestawami konfetti. Nie są to drogie produkty, a w takiej jednej torebeczce znajdziemy setki drobinek papieru. Wyrzucenie wszystkiego w powietrze na pewno zaowocuje powstaniem zabawnego zjawiska w postaci deszczu małych drobinek, a jak konfetti z wolna zacznie opadać na podłogę i wszystkich gości znajdujących się w pokoju, to radość dosięgnie każdego. Cyfry przedstawiające nadchodzący rok

Znanymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o sylwester i dekoracje DIY są charakterystyczne, wycięte ze świecących, pokrytych brokatem arkuszy cyfry układające się w liczbę symbolizująca nadchodzący rok. Ogromną zaletą rozwiązania jest niemalże całkowita dowolność w podejściu do tematu. Nikt nie narzuca nam stylu, w jakim mają być cyfry, ani ich koloru czy rozmiaru. Wszystko więc zależy wyłącznie od inwencji naszej oraz dziecka. Najciekawsze projekty oczywiście są też tymi największymi. Weźmy zatem większy karton i naszkicujmy na nim obrys liczb, zapytajmy pociechę, jaką ona ma na to pomysł i pozwólmy się wykazać. Kiedy szkic będzie już gotowy, przechodzimy do najprecyzyjniejszego kroku, czyli wycinania. Warto zadbać o dokładność, abyśmy nie musieli powtarzać całego procesu. Mając już wycięte tekturki, możemy przejść do ozdabiania. I tutaj w zasadzie nawet nie ma sensu niczego sugerować, ponieważ im bardziej naturalni będziemy swojej pomysłowości, tym ciekawsze efekty osiągniemy. Oczywiście zawsze dobrym wyjściem jest oklejenie kartoników szeleszczącymi ścinkami z kolorowej folii lub pokrycie całości brokatem, lecz z pomocą dziecka i własną kreatywnością na pewno z łatwością wpadniemy na znacznie ciekawsze rozwiązania Efektowne girlandy

Jeśli chcemy, żeby nasze pociechy zapamiętały sylwester, dekoracje dla dzieci muszą być naprawdę imponujące, przykuwające wzrok od pierwszych chwil po przekroczeniu progu pokoju. Takie zdecydowanie mogą być wykonane własnoręcznie girlandy, czyli łańcuchy różnokolorowych, wzorzystych kształtów połączonych nitką lub papierowymi ogniwami. Co więcej, kiedy sami wykonamy kilka takich akcesoriów i dodatkowo kupimy parę ze sklepu, to w zasadzie zyskujemy ozdoby na zdecydowaną większość pokoju. Wszystko dzięki temu, że takie girlandy są naprawdę pokaźnych rozmiarów (oczywiście w skali innych standardowych ozdób), co pozwoli nam wykorzystać dostępną przestrzeń do maksimum. Nie musimy też się martwić o sposób mocowanie. Bez trudu samodzielnie wykonamy specjalne pętelki, dzięki którym zawiesimy łańcuchy na meblach, jeśli jednak nie zda to egzaminu, to wystarczy sięgnąć po taśmę klejącą, aby pozbyć się problemu. 

GIRLANDA LITERY

MERI MERI

Girlanda ozdobna. Zawiera 134 zawieszki w kształcie liter, 50 spinek oraz sznurek. Wysokość liter: 10,5 cm. Wymiary opakowania: 27 x 12 x 4 cm.

62,00 zł

Wyjątkowość sylwestra opiera się nie tylko na żegnaniu starego roku i podsumowywaniu ostatnich dwunastu miesięcy, to przede wszystkim także okazja do spędzenia czasu ze swoimi przyjaciółmi i bliskimi, również tymi najmłodszymi. Warto więc postarać się, aby te wspólnie spędzone chwile na długo zapadły w pamięć każdemu z gości.

Zostaw komentarz

*
**Wymagane
*