Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Bestsellery

Przyszła wiosna – zabawki ogrodowe w ruch!

Przyszła wiosna – zabawki ogrodowe w ruch!

0 Komentarzy

Pierwsze ciepłe dni już za nami, a wiosna dopiero się zaczęła. Nie warto więc siedzieć w czterech ścianach, zwłaszcza że dzieci mogą w końcu pobawić się dłużej na świeżym powietrzu. Nic nie przyda nam się teraz bardziej niż zabawki przeznaczone do używania w ogrodzie. Nawet jeśli nie mieszkamy w domu jednorodzinnym, warto spakować je ze sobą i zabrać do najbliższego miejsca, gdzie maluch będzie mieć kontakt z przyrodą. Jeżeli do tego sami zaangażujemy się i będziemy mu towarzyszyć w przygodach – tych prawdziwych i wymyślonych – wspólne wypady staną się ulubioną rozrywką dla całej rodziny.Zabawa w domu choćby była najciekawsza nigdy nie stanie się tak interesująca, jak ta poza nim. Mnóstwo odgłosów, nowe widoki, zapachy i świeże powietrze zagwarantują dziecku dodatkowe wrażenia sensoryczne. Napotkane przedmioty i elementy otoczenia to natomiast wspaniałe pole do popisu dla wyobraźni. Kamień może stać się ogromną górą, kilka drzew tajemniczym lasem, a trawnik bezkresną równiną. Jako rodzice możemy zapewnić maluchowi zabawki, które sprawią, że przez wiele godzin będzie się świetnie bawił. Dodatkową zaletą w takim wypadku jest budowanie odporności oraz kondycji, co w domu jest nieco trudniejsze.Jak połączyć bezpieczeństwo i zabawę?

Wielu rodziców, których rosnące pociechy poprzedniej wiosny jeszcze samodzielnie nie bawiły się na zewnątrz, ma obawy związane z ich bezpieczeństwem. Musimy jednak pamiętać, że przebywanie na świeżym powietrzu i spędzanie w ten sposób czasu przez najmłodszych niesie ze sobą wiele korzyści także dla nas. Przede wszystkim zróżnicowanie terenu pomoże w ćwiczeniu mięśni oraz umiejętności motorycznych i koordynacji. Oczywiście upadki będą się zdarzać, ale jest to zupełnie normalne i jeśli zadbaliśmy o to, żeby nasze dziecko bawiło się na trawie, nie będą one niczym strasznym. Ogródek, park, plaża czy dowolne inne miejsce, w które wybierzemy się z maluchem, dają niemal nieograniczone możliwości do wymyślania nowych gier i zastosowań dla zabawek. My sami po zimie z pewnością potrzebujemy też nieco odpoczynku na świeżym powietrzu, a intensywna zabawa z kilkulatkiem to przy okazji niezły trening. Naszym obowiązkiem jest przy tym zadbać jedynie o to, aby odwiedzana przez nas przestrzeń nie stanowiła bezpośredniego zagrożenia dla dziecka. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia wyboru odpowiednich akcesoriów, które sprawdzą się poza domem. Zabawki do ogrodu tak jak inne produkty dla dzieci powinny spełniać odpowiednie normy świadczące o tym, że są bezpieczne dla najmłodszych i ich opiekunów. W przypadku naszych prywatnych drobiazgów, używanych przez dziecko w przydomowym ogrodzie, wystarcza deklaracja CE podana przez producenta. Podczas zakupu wybierajmy wyroby, wykonane z materiałów wytrzymałych, które nie zniszczą się zbyt szybko pod wpływem użytkowania lub warunków atmosferycznych. Doskonale nadadzą się więc solidne tworzywa czy drewno (może ono wymagać dodatkowej impregnacji, jednak jest surowcem ekologicznym i bardzo trwałym).Zabawki ogrodowe dla najmłodszych

Zabawa na zewnątrz nie powinna dotyczyć wyłącznie dzieci, które potrafią biegać i skakać. Zwłaszcza dla tych najmłodszych maluchów samodzielnie siedzących i raczkujących, taka zmiana środowiska może być korzystna. Konieczne jednak wybierzmy dzień, kiedy temperatura powietrza jest przyjemna oraz nie wieje silny wiatr. Zadbajmy też o właściwy dobór odzieży i odpowiednie zabezpieczenie przestrzeni np. za pomocą maty do zabawy, czy grubego koca, na którym maluch może przebywać. Dopiero teraz czas na zabawki. Ze względu na to, że dzieci siedzące i raczkujące nadal są w trakcie opanowywania umiejętności motorycznych oraz koordynacji, zadbajmy o korzystanie z akcesoriów bez ostrych krawędzi. Materiały, z jakich zostały wykonane, powinny być łatwe do czyszczenia – dobrze sprawdzi się silikon. Strzałem w dziesiątkę mogą się okazać zabawki dmuchane. Przykładem niech będzie składana piaskownica łatwa do wykorzystania jako główna przestrzeń zabawy. Jeśli nasza pociecha skończyła już rok, nie ma też odruchu wkładania każdego przedmiotu do buzi, taki napełniany powietrzem zbiornik możemy wypełnić piaskiem kinetycznym. Jednak w przypadku najmniejszych dzieci, do środka włóżmy grzechotki, pojazdy lub inne akcesoria służące im do zabawy na co dzień. Piaskownice tego typu są zazwyczaj niewielkie, więc dziecko nie będzie w stanie wejść do środka, a zabawa przebiegać będzie głównie przy użyciu rąk. Ich największą zaletą jest to, że po spuszczeniu powietrza wystarczy włożyć je do szuflady lub torby. Świetnie nadają się więc do zabrania na wycieczkę czy do dziadków. Inwestycja w specjalnie zaprojektowane do zabawy na plaży i w piaskownicy produkty z ruchomymi elementami to także wspaniały pomysł. W trakcie używania wpłyną one na rozwój logicznego myślenia i umiejętność planowania.

Starszaki w akcji

Największą frajdę z przebywania w ogrodzie będą mieć nieco starsze dzieci z dużą potrzebą ruchu. Jako rodzice możemy więc zainwestować w zabawki zachęcające do aktywności. Jednym z przykładów jest dostosowana do potrzeb małych użytkowników huśtawka ogrodowa wykonana z wytrzymałego materiału. W Bamboli dostępne są produkty tego typu, których używać można zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Jeśli nasza pociecha nie czuje się jeszcze pewnie na siedziskach w formie deseczek lub dysków, dobrze sprawdzi się typ „bocianie gniazdo” z szerokim plecionym miejscem do siedzenia. Duży rozmiar pozwala niemal położyć się na nim w trakcie bujania. Innym rodzajem będą huśtawki z zabezpieczeniami w formie rozsuwanych szczebelków. Jeżeli natomiast chcemy zapewnić maluchowi jeszcze więcej rozrywki, ciekawym sposobem będzie stworzenie mobilnego placu zabaw. Wykorzystać możemy między innymi namiot dla dzieci w jednym z ciekawych wzorów. Upewnijmy się, że producent dopuszcza możliwość zastosowania tego rodzaju konstrukcji na zewnątrz i do dzieła! Wystarczy kilka chwil, żeby na środku trawnika pojawiła się kolorowa baza. W połączeniu z rozkładanym tunelem korzystanie z niej będzie świetnym treningiem zręczności. Takie rozwiązanie to nie tylko doskonały pomysł dla jedynaka, ale też dla rodzeństwa, które doskonalić będzie w ten sposób swoje umiejętności socjalne, np. poprzez odgrywanie ról.

HUŚTAWKA OKRĄGŁA DO 50KG Z CE

WOODY

Ta huśtawka w formie talerza jest świetną zabawką dla nieco starszych dzieci.

41,99 zł

Przechowywanie zabawek do ogrodu

Kiedy już zdecydujemy się na zakup konkretnych modeli zabawek ogrodowych, istotne jest właściwe dbanie o każdą z nich, aby nasza pociecha mogła się nimi cieszyć jak najdłużej. Dotyczy to przede wszystkim modeli skierowanych do dzieci w różnym wieku (jak ma to miejsce w przypadku wielu huśtawek). Podstawą jest dokładne czyszczenie ich po użyciu, zwłaszcza jeśli chcemy używać ich również w domu. Zapobiegniemy dzięki temu nadmiernemu rozwojowi mikroorganizmów na ich powierzchni, a w przypadku materiałów biodegradowalnych znacząco przedłużymy ich trwałość. I to właśnie produkty z naturalnych surowców wymagają naszej największej uwagi. Przed sezonem zadbajmy o właściwe zaimpregnowanie ich, aby były odporne na działanie temperatury i opadów atmosferycznych. Odpowiednio dobrany środek konserwujący odświeży też ich wygląd, dzięki czemu zawsze będą wyglądać estetycznie. Każdą z zabawek ogrodowych koniecznie chowajmy w domu lub garażu przed nastaniem mrozów, a elementy takie jak namioty i tunele warto składać nawet po każdorazowym użyciu, aby uniknąć ich zniszczenia np. w wyniku burzy. W ten sposób nasza pociecha od pierwszych, aż do ostatnich ciepłych dni w roku będzie mogła cieszyć się wspaniałą zabawą poza domem.

Zostaw komentarz

*
**Wymagane
*