Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Bestsellery

Zabawki rozwijające pamięć - wspieraj rozwój swojego dziecka

Zabawki rozwijające pamięć - wspieraj rozwój swojego dziecka

0 Komentarzy

Zdolność dziecka do zapamiętywania należy wspomagać i rozwijać. A jako że nic tak dobrze nie pobudza maluchów do nauki jak dobra zabawa, warto rozejrzeć się za gadżetami, które uczą poprzez rozrywkę. Na szczęście z tym nie będzie problemu, bowiem na rynku mamy tak szeroką ofertę, że można by ją przeglądać godzinami.

Zabawa w zapamiętywanie - co znajdziemy w sklepach?

gry memory

Gadżety wspierające dziecięcą pamięć to oczywiście rozmaite puzzle, gry planszowe i karciane oraz proste zabawy z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Dobór zestawów zależy od wieku dziecka, a więc i jego stopnia rozwoju. Pamiętajmy, że akcesoria muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów i odpowiednio skonstruowane. Jednocześnie ważny jest optymalny poziom trudności, aby zabawa sprawiała dziecku przyjemność, ale i stanowiła pewne wyzwanie.

Dlatego właśnie na rynek wypuszczanych jest kilka rodzajów puzzli. Oprócz tych klasycznych papierowych tworzących konkretny obrazek, do dyspozycji mamy również układanki piankowe stanowiące doskonałe zabawki dla dzieci. 1 rok życia malucha wymaga, by gadżety do zabawy były całkowicie bezpieczne. Puzzle piankowe spełniają ten wymóg w stu procentach. Są miękkie, odpowiednio duże i przystępne w łączeniu. Dwa lata to z kolei idealny okres na puzzle drewniane. W zestawach tego typu znajdują się różne elementy, najczęściej przedstawiające zwierzątka lub pojazdy, oraz plansza z wyciętymi na niej kształtami. Zadaniem malucha jest dopasowanie puzzli do odpowiednich miejsc na planszy. W ten sposób uczy się rozpoznawać podobieństwa między przedmiotami oraz rozróżniać ich budowę i wielkość, a przy okazji poznaje elementy przedstawiane na obrazkach. Niesłabnącą popularnością cieszą się też gry memory ze względu na proste reguły, które bez problemu przyswoi każde dziecko. Szukanie par wśród kilkunastu różnych obrazków wymaga od malucha skupienia w celu wyłapania podobieństw. Z każdą kolejną rozgrywką zabawa będzie przebiegała coraz sprawniej.

Nie tylko gry planszowe - samodzielne organizowanie zabaw pamięciowych

Miejmy na uwadze, że gotowe zestawy to nie jedyne formy zabaw ćwiczących pamięć. Takie proste gry możemy wymyślić sami na poczekaniu wykorzystując zabawki, które dziecko już posiada. Wystarczy chociażby kilka figurek różniących się wielkością czy wyglądem. Ustawmy je w rzędzie i dajmy dziecku czas, by mogło się im przyjrzeć. Następnie poprośmy, by zamknęło oczy i w tym czasie zmieńmy kolejność ustawienia zabawek lub zabierzmy jedno z kolekcji i schowajmy za plecami. Po otwarciu oczu maluch będzie musiał rozpoznać, co się zmieniło.

Równie dobrze do zabawy możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku, takie jak długopis, zeszyt czy cokolwiek innego, co ma charakterystyczną budowę. Dobrym pomysłem będzie na przykład zadanie odszukania konkretnego gadżetu spośród innych lub dobrania pary dla tego, który wskażemy. Możemy dodać do tego element rywalizacji, mierząc dziecku czas i zapisując najlepsze wyniki.

Oczywiście są to propozycje kierowane do nieco starszych maluchów, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że przy odrobinie kreatywności możemy zorganizować dziecku naprawdę udaną zabawę rozwijającą pamięć z wykorzystaniem rozmaitych prowizorycznych gadżetów.

Najlepsze zabawki do ćwiczeń pamięciowych - co znajdziemy w sklepach?

Nietrudno się domyślić, że półki sklepowe dosłownie uginają się od rozmaitych gier tego typu. Rozglądając się za nowym prezentem dla dziecka, warto postawić na różnorodność i poszukać czegoś, czego maluch do tej pory nie miał. Poniżej przedstawiamy zabawki dla dzieci wspierające ćwiczenie pamięci, które nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością.

DJECO - DREWNIANE MAGNESY ZE ZWIERZĄTKAMI - 86,14 zł (w promocji 68,91 zł)

DJECO - PUZZLE 2-ELE. DREWNIANE MAGNETYCZNE DŻUNGLA

DJECO

Ten zestaw 24 drewnianych magnesów jest pięknie ozdobiony uroczymi zwierzętami. Połącz i dopasuj różne magnesy, aby stworzyć nowe dziwne i wspaniałe zwierzęta. 

86,14 zł

Na początek propozycja dla 2-letnich maluszków. Zestaw składa się z kilkunastu drewnianych elementów przedstawiających zwierzątka z dżungli. Każdy z nich jest rozdzielny, zatem dziecko ma okazję samemu dopasować wszystkie części. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby puścić wodze fantazji i połączyć ze sobą różne kształty tworząc mieszanki. Maluch uczy się rozpoznawać poszczególne zwierzątka metodą prób i błędów, dlatego jest to świetna propozycja zabawki dla dzieci 2 lata i wyżej. Każdy z elementów posiada magnes. Zestaw nie zawiera tablicy do ich zawieszenia, możemy ją dokupić osobno lub umieścić zabawki na lodówce.


DJECO - DOMINO KOLOROWE ZWIERZĄTKA - 53,82 zł (w promocji 50,59 zł)

DJECO - DOMINO KOLOROWE ZWIERZĄTKA

DJECO

Kolorowe domino z wizerunkami zwierząt. Można grać na dwa sposoby: z jednej strony klocków są namalowane zwierzątka, które należy połączyć w odpowiednie pary, zaś z drugiej strony są kropki, które należy układać jak w klasycznym dominie.

53,82 zł

Jeszcze jedna propozycja od Djeco. W zestawie znajdziemy kilkanaście dwustronnych kart. Na jednej stronie są wzory domina, które możemy układać, jak klasyczne kostki. Na drugiej zaś znajdują się wizerunki zwierzątek. Każdy z nich ma swoją parę, zatem możemy wybierać między grą w papierowe domino a klasycznym memory polegającym na dobieraniu takich samych obrazków. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3. roku życia i stanowi odpowiednie wyzwanie dla maluchów w tym wieku. Elementów jest na tyle dużo, że zabawa się nie nudzi. Jednocześnie wszystkie grafiki zostały wykonane z dbałością o kontrast i różnorodność, zatem każdy maluszek będzie w stanie dobrać parę dla każdej postaci.


REX LONDON - MEMORY BINGO - 44,99 zł

GRA MEMORY, BINGO, REX LONDON

REX LONDON

Gra dla dzieci łącząca zasady klasycznych zabaw: memory i bingo.

44,99 zł

Gra dla maksymalnie czterech osób z kategorii 3+, która w niezwykle udany sposób łączy zasady klasycznego bingo i memory. W pudełku znajdziemy cztery plansze przedstawiające domki (po jednym na osobę), w których mieszkają określone postacie. Zadaniem każdego z graczy jest znaleźć pary dla wszystkich mieszkańców jego domu. Niewątpliwą zaletą gry od Rex London jest możliwość udziału więcej niż jednej osoby. Ułatwia to obserwowanie postępów dziecka i umożliwia drobną pomoc w razie potrzeby. Poza tym maluch będzie uczył się dużo chętniej widząc, że rodzice również angażują się w zabawę. Warto to wykorzystać i wspierać dziecko w czasie rozgrywki, starając się naprowadzać go na właściwy obrazek.


AUZOU - PUZZLE DUŻE MIASTO Z DREWNIANYMI AUTKAMI - 108,99 zł

AUZOU PUZZLE DUŻE MIASTO Z DREWNIANYMI AUTKAMI 3+

AUZOU

Puzzle miasto z autkami Auzou. Wyjątkowe puzzle, z których powstaje rzut na ulicę miasta. Zawiera plakat aby pomóc młodszym dzieciom w budowie.

108,99 zł

Doskonały zestaw oferujący dwa etapy zabawy. Najpierw dziecko musi samodzielnie ułożyć puzzle tworząc szczegółową mapę miasta. Następnie wykorzysta dołączone do zestawu drewniane samochodziki, którymi będzie mógł bawić się na samodzielnie ułożonej macie. Zestaw zawiera 36 dużych puzzli i cztery autka. Grafika jest bardzo szczegółowa, zatem ułożenie jej będzie wymagało spostrzegawczości i wnikliwego szukania detali. Na mapie widnieje dobrze zarysowana sieć ulic, parkingi oraz rozmaite budynki. Puzzle dla dzieci od Aozou są idealne do wspólnej zabawy. Maluch wraz ze znajomymi może wykorzystać matę jako tor do długich jazd. Z kolei im dłużej będzie obcował z grafiką, tym lepiej zapamięta znajdujące się na niej obiekty, dzięki czemu każde kolejne układanie puzzli będzie coraz prostsze. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3. roku życia.


Niezależnie od tego, w jakim wieku jest maluch, będziemy w stanie dobrać dla niego odpowiedni zestaw gier pamięciowych. Sklepy oferują bogate akcesoria dostosowane do aktualnych możliwości dziecka, dlatego możemy liczyć na optymalny poziom trudności, który nie zniechęci, a będzie motywował do kolejnych wyzwań i przekraczania własnych możliwości.

Zostaw komentarz

*
**Wymagane
*