Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Bestsellery

Zimowe zabawy dla najmłodszych i dziadków

Zimowe zabawy dla najmłodszych i dziadków

0 Komentarzy

zabawy dla najmłodszych i dziadków

Zima to pora roku, w której dziecięce aktywności przybierają zupełnie nowy wymiar. W głowie smyka mogą się pojawić liczne pomysły na zabawy takie jak ulepienie bałwana czy bitwa na śnieżki, jednak nie zawsze warto mu na to pozwalać. Mówi się, że najniższe temperatury przypadają najczęściej w pierwszym miesiącu roku. Powiewy chłodnego wiatru i opady śniegu sprawią, że dziecko będzie bardziej narażone na złapanie przeziębienia, co w dalszej kolejności poskutkuje tym, że maluszek przeleży sporo czasu w łóżku. Warto więc pomyśleć o zaproponowaniu kreatywnych zabaw odbywających się w domowym zaciszu, tym bardziej, że styczeń jest miesiącem, w którym przypada zarówno Dzień Babci, jak i Dziadka. Kreatywne gry wpłyną na to, że zwyczajna wizyta teściów zamieni się w we wspaniałe doświadczenie dla nich i dla dziecka. Wśród licznych zabaw wymyślonych przez rodzica, warto wyróżnić te, które pozwolą dziadkom na bliższe poznanie swoich wnuków. Poniżej znajdziecie kilka propozycji na to, w jaki sposób seniorzy rodu mogą spędzić czas z rozbrykanymi juniorami.

Ciastolina — wspólne spędzenie czasu z maluszkiem

Wiek przedszkolny jest okresem w życiu dziecka, w którym dopiero są rozwijane jego zdolności manualne. Na motorykę małą składają się wszystkie ruchy palców i dłoni, przy czym należy pamiętać, że wymagają one ogromnego skupienia od maluszka. Wiążą się z rozwojem takich umiejętności jak np. malowanie bądź rzeźbienie. Maluch uczy się tego, czym są kształty nie tylko poprzez patrzenie, ale i dotykanie. Ciastolina pozwoli na kreatywną zabawę i umożliwi dziecku lepienie przeróżnych postaci z bajek czy budynków. Istnieją zarówno zestawy dedykowane chłopcom, jak i dziewczynkom, dlatego każde dziecko ma szansę na łączącą pokolenia zabawę. Zabawa nie tylko rozwinie sprawność i wyobraźnię malca, ale i przyniesie dużo radości zarówno dziecku, jak i dziadkom.

DJECO - PUZZLE 2-ELE. DREWNIANE MAGNETYCZNE DŻUNGLA

DJECO

Ten zestaw 24 drewnianych magnesów jest pięknie ozdobiony uroczymi zwierzętami. Połącz i dopasuj różne magnesy, aby stworzyć nowe dziwne i wspaniałe zwierzęta. 

86,14 zł


Zestawy do tworzenia biżuterii pomysłem na zabawę

Dzieci w wieku przedszkolnym często borykają się z problemami ze skupieniem, co wynika z faktu, że ich koncentracja jest selektywna oraz krótkotrwała na tym etapie. Rodzice powinien być osobami wspierającymi je w aktywny sposób, dlatego warto pomyśleć nad rozrywkami, które wpłyną zarówno na rozwój jak i samopoczucie. Ciekawą opcją będzie specjalny zestaw do tworzenia biżuterii. Projektowanie naszyjników i bransoletek to kreatywne zajęcie, które wciągnie malca na długie godziny. Łączenie wstążeczki z drobnymi elementami nie tylko wpłynie na koncentrację, ale i wyciszy maluszka. Zabawa stanowi świetną okazję do tego, by wykonać samodzielnie swój pierwszy prezent dla babci.

ZESTAW KREATYWNY DO TWORZENIA BIŻUTERII Z KABOSZONAMI UROCZE ZWIERZAKI 10+

Janod

Zestaw kreatywny My jewellery box Urocze zwierzaki francuskiej marki JANOD pozwoli stworzyć łącznie 6 sztuk biżuterii: bransoletkę, 2 naszyjniki, broszkę i 2 pierścionki.

91,00 zł


Zestawy DIY — samodzielne szycie kocyka

Jedną z ciekawszych opcji dla rodziców szukających pomysłów na domowe zabawy dla dzieci będą zestawy diy pozwalające na samodzielne wykonanie prostych tekstyliów. Własnoręczne tworzenie kołderki polega na łączeniu kwadratowych fragmentów z frędzelkami. Zajęcie nie wymaga wykorzystania nitki i igły, dzięki czemu zabawa jest bezpieczna dla dziecka. Zabawka pomoże nie tylko w rozwoju jego zdolności motorycznych, ale i koncentracji. „Wspólne dzierganie” może się okazać świetnym pomysłem na zabawę dla babci z wnuczką, przy czym utkany wspólnymi siłami kocyk sprawdzi się też jako prezent dla dziadka.

DIY - ZRÓB TO SAM - ZESTAW DO WYKONANIA KOCYKA

Janod

Przedstawiamy zestaw, dzięki któremu dziecko będzie w stanie samodzielnie wykonać kocyk. Samodzielne wykonywanie prac i rzeczy daje ogrom satysfakcji.

125,90 zł


Kolorowe zestawy artystyczne

Mówi się, że w każdym dziecku „drzemie mały artysta”. Może się zdarzyć, że smyk wyrazi chęci do tego, by wykonywać jak najwięcej artystycznych czynności: od składania i klejenia, aż po malowanie i rysowanie. Idealną propozycją dla takiego maluszka mogą się okazać specjalne zestawy artystyczne, które umożliwią tworzenie wspaniałych dzieł sztuki. Kolorowe komplety pozwolą na rozwój dziecka poprzez rozrywkę. Zabawy wpłyną na różne umiejętności: od poprawy koncentracji, aż po kształtowanie zdolności motorycznych. Kolorowanie rysunków to nie tylko zajęcie, które dziadkowie mogą wykonywać razem z wnukami, spędzając tym samym miło czas, ale także doskonały pomysł na własnoręcznie wykonany prezent w postaci laurki.

ZESTAW ARTYSTYCZNY KREATYWNY PIASEK PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA

Janod

Zestaw artystyczny Kreatywny piasek Podróż dookoła świata francuskiej marki JANOD zawiera 3 plansze-obrazki z powłoką samoprzylepną, ze zwierzątkami w charakterystycznych dla danego regionu świata strojach.

53,00 zł


Choć pogoda nie zawsze będzie przyjazna, warto pamiętać o tym, że najważniejsze jest to, by maluch spędził wolny czas w przyjaznej atmosferze. Towarzystwo dziadków może sprawić, że zimowe wieczory w domu będą niezwykle ciekawym doświadczeniem! Wspólne gry to doskonały pretekst do tego, by dziadkowie podzielili się inspirującymi historiami ze swojej przeszłości. Istnieje wiele zabaw, które nie tylko rozbudzą dziecięcą wyobraźnię i poprawią zdolności manualne, ale i wpłyną na relacje z innymi członkami rodziny. Wiek przedszkolny to okres, podczas którego kształtuje się wiele procesów w umyśle dziecka, dlatego warto zadbać o to, by nauczyć je tego, jak ważne są więzi rodzinne oraz na czym polega szacunek do osób starszych.

Zostaw komentarz

*
**Wymagane
*