Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: Polityka prywatności.

Bestsellery

Rowerki trójkołowe – adekwatne do wieku wsparcie rozwoju

Rowerki trójkołowe – adekwatne do wieku wsparcie rozwoju

0 Komentarzy

Pierwsze dwanaście miesięcy życia to dla każdego malucha niezwykle istotny w jego rozwoju okres, podczas którego dziecko bacznie uczy się otaczającego je świata, buduje głębokie więzi z bliskimi oraz wypracowuje pomału relacje społeczne, ale – przede wszystkim – intensywnie rozwija swoje zdolności ruchowe. Jak wskazują badania, około 40% brzdąców samodzielnie stawia swoje pierwsze kroki jeszcze przed upływem pełnego roku kalendarzowego od chwili narodzin – to bardzo ważna informacja dla rodziców.Chociaż w chwili ukończenia swoich pierwszych urodzin większość dzieci wyposażonych jest w całą masę nowych umiejętności, to w oczywisty sposób nie są one jeszcze samodzielne. Nie oznacza to jednak, że jako opiekunowie nie powinniśmy pozwolić maleństwu na nieco więcej swobody niż w przypadku niemowląt. Mając, rzecz jasna, dziecko na oku, możemy mu podsuwać wspierające jego naturalny rozwój zabawki, takie jak rowerki, dzięki którym szybciej opanuje samodzielne przemieszczanie się i wzmocni swoje mięśnie posturalne.Idealny prezent na roczek

Zalety rowerków można by wymieniać w nieskończoność – wpływają one na odpowiedni rozwój koordynacji ruchowej, przynoszą długie godziny wspaniałej zabawy itd. Rzecz jasna, nie oznacza to, że trzeba kupić maleństwu od razu klasyczny wariant z pedałami, który przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci – na pierwszą zabawkę tego typu najlepiej nada się rowerek trójkołowy. Jest on tak skonstruowany, że pozwoli kruszynie zasiąść na siodełku i jednocześnie opierać stópki na podłożu, dzięki czemu będzie mogła bezpiecznie odpychać się nóżkami, nie narażając się przy tym na utratę równowagi. To właśnie odróżnia trójkołowe biegówki od klasycznych, dwukołowych – nadają się one nawet dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie do końca radzą sobie z balansowaniem na siedzisku. Wydają się więc idealnym wyborem na prezent nawet dla tych brzdąców, które jeszcze nie opanowały w pełni zdolności chodzenia. Być może zabawka poczeka wtedy kilka tygodni, aby po tym czasie sprawi wiele radości zarówno dziecku, jak i jego rodzicom.

ROWEREK TRÓJKOŁOWY TRIKE DARK GREEN

BANWOOD

Banwood Trike to ponadczasowy, trójkołowy rowerek dziecięcy, inspirowany minimalistycznym skandynawskim designem. To prosty styl i wysoka funkcjonalność.

615,55 zł

Jak dobrać odpowiedni rowerek?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego dla dziecka rowerka, należy wziąć pod uwagę kilka czynników: wzrost malucha, jego wiek oraz umiejętności motoryczne, jakimi dysponuje pociecha. Na sam początek najlepiej sprawdzą się tzw. biegówki, czyli proste rowerki trójkołowe, które są pomyślane w taki sposób, by maksymalnie ułatwić maleństwu naukę poruszania się za pomocą tego typu zabawki. Otóż, po pierwsze, są wystarczająco niskie, by maleństwo mogło swobodnie odpychać się nóżkami od podłoża. Po drugie, mają możliwość regulacji wysokości siodełka, dzięki czemu mogą „rosnąć” razem z dzieckiem. Po trzecie wreszcie, zapewniają bezpieczeństwo początkującemu maluchowi. Kiedy natomiast dziecko nieco podrośnie, można pomyśleć o rowerku z pedałami – to wariant dla tych pociech, które swobodnie przemieszczają się już na biegówkach i mają dobrze opanowaną koordynację ruchową. Jeśli więc dziecko porusza się zupełnie samodzielnie, z łatwością chwyta i obsługuje niewielkie przedmioty i wykazuje dużą samoświadomość własnego ciała, to czas na zmianę…

Trójkołowe rowerki z pedałami

Kiedy już biegówka wysłuży się naszemu maleństwu, warto zaproponować mu tradycyjny rowerek z trzema kółkami. Dzięki temu dziecko nie tylko będzie kontynuowało swoją ulubioną zabawę, ale będzie też znacznie szerzej rozwijać swoje umiejętności motoryczne – w ten sposób maluch bardzo szybko nabędzie wystarczających zdolności, by w przyszłości przesiąść się na prawdziwy rower. Ale nie ubiegajmy faktów… Otóż cieszące się ogromnym zainteresowaniem rowerki trójkołowe Banwood różnią się od biegówek nie tylko sposobem napędu (umieszczone przy przednim kole pedały), ale również nieco innym systemem regulacji. W przypadku tych rowerków dosyć sporej wielkości drewniane siedzisko z wygodną, miękką wyściółką jest nieruchome, zmieniać można natomiast wysokość kierownicy i w ten sposób dostosowywać zabawkę do wzrostu swojej pociechy. Ponieważ dziecko jest już bardziej samodzielne, rowerek posiada też odpowiednie akcesoria, takie jak dzwonek oraz koszyk, w którym umieścić można np. napój czy przekąskę, albo jakąś zabawkę.

Rowerek i spacerówka w jednym

Ponieważ każdy z nas lubi proste i praktyczne rozwiązania, warto zwrócić uwagę na prawdziwy hit, czyli rowerki trójkołowe Kinderkraft. Ten producent przygotował naprawdę coś wyjątkowego – rowerek, który jednocześnie może pełnić funkcję wózka spacerowego. Jak to możliwe? Otóż stanowi on wieloelementowy zestaw, który można przekształcać na różne sposoby. Zwykły trójkołowy rowerek w kilka chwil można przemienić w wygodną spacerówkę – wystarczy zablokować pedały, doczepić wygodny podnóżek i wyposażyć obrotowe siedzisko w barierkę ze składaną budką. Pięciopunktowe pasy zagwarantują maleństwu bezpieczeństwo, a połączona z przednim kołem rowerka, regulowana prowadnica zapewni rodzicowi wygodę oraz pełną kontrolę nad kierunkiem jazdy. To niesłychanie praktyczne rozwiązanie przeznaczone jest dla dzieci od dziewiątego miesiąca do piątego roku życia. Czy można wyobrazić sobie lepszy lub bardziej wszechstronny rowerek?

ROWEREK BIEGOWY CUTIE HONEY

KINDERKRAFT

Uniwersalność zastosowania- rowerek sprawdza się idealnie zarówno w warunkach domowych (nie rysuje podłóg) jak i na dworze.

118,68 zł

Już niedługo pogoda zacznie sprzyjać częstszym wyjściom i zabawie poza domem. Dla nas, jako rodziców, druga połowa zimy idealnie nadaje się, by rozpocząć przygotowania do sezonu rowerowego. Możemy w spokoju zakupić potrzebne akcesoria, a do tego zadbać o przekazanie maluchowi wszelkich niezbędnych informacji przydatnych podczas korzystania z jednośladu. Dzięki temu jazda na rowerze stanie się dla niego wspaniałą formą spędzania wolnego czasu, w której będziemy mu towarzyszyć.Zostaw komentarz

*
**Wymagane
*